ביתבלוגיתרונות וחסרונות בעבודה כטכנאי מזגנים וקירור

יתרונות וחסרונות בעבודה כטכנאי מזגנים וקירור

מיזוג אוויר, חימום וקירור הם חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו,  האמת היא שאנחנו כלל לא חושבים על אותן מערכות מתקדמות במהלך היום אלא אם כן משהו פתאום מתקלקל.

כאשר משהו משתבש אנחנו תולים את תקוותינו ביכולות של אנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים- טכנאי מזגנים וקירור.

טכנאי המזגנים והקירור מתקינים, מתחזקים ומתקנים מגוון רחב של מערכות קירור ביתיות שאנחנו הלקוחות לוקחים כמובן מאליו, אך ללא אותם אנשי מקצוע לא היינו יכולים להנות מאותה טכנולוגיה משפרת איכות חיים והיינו סובלים מאוד בתנאי האקלים הישראלי שלנו.

טכנאי המזגנים עובדים במגוון מקומות פרטיים וציבוריים, ניתן לראות אותם עובדים במפעלים, בתי ספר, בתים פרטיים ועוד. טכנאי המזגנים לוקחים חלק משמעותי בפרויקטים של בנייה, מאחר וכל בניין בימינו כולל הכנה למזגן ולמערכות קירור שונות בהתאם לצורך. 

אם אתם מעוניינים להפוך לטכנאי מזגנים וקירור, תצטרכו להירשם לאחד מהקורסים המכשירים טכנאי מזגנים במוסדות הלימוד, מאחר והביקוש לתחום נמצא במגמת עלייה, האפשרויות העומדות בפניכם הן רבות. רוב מוסדות הלימוד משתדלים מאוד למשוך את המועמדים אליהם באמצעות תוכנית לימודית מקצועית, ליווי תעסוקתי והטבות נוספות.

בעקבות אותו ביקוש עולה, החלטנו להכין לכם רשימה של מספר יתרונות וחסרונות של המקצוע הנחשק במשק:  

יתרון: עבודה מעניינת ורווחית במיוחד

זה לא סוד שאנשים ימשיכו להשתמש במקררים, מערכות חימום וקירור אוויר גם בעתיד, בשל העובדה הזאת מקצוע טכנאי מזגנים הוא מקצוע בעל עתיד מזהיר ובטוח לטווח הרחוק, ההשערה היא כי כמות העסקים בתחום תגדל ב 15% לפחות עד שנת 2025.

כמו כן, הגדילה המתמדת בתחום הנדל״ן הפרטי והמסחרי משפיעה רבות על הגדילה בביקוש של מקצוע טכנאות מזגנים והצורך בשירותים של אותם אנשי מקצוע מיומנים מאפשר להם פרנסה טובה ויציבה. 

על פי סקרים רבים נמצא כי טכנאי מזגנים מרוויחים משכורות גבוהות יותר לעומת טכנאים בתחומים אחרים, טכנאים עצמאיים בעלי ידע וניסיון בתחום, העוסקים במערכות קירור ומיזוג מורכבות מרוויחים משכורות של מעל 30,000₪.

חיסרון: נסיעות רבות וארוכות

מאחר ומערכות קירור ומיזוג נמצאות בשימוש יומיומי על ידינו, הכמות שלהם במשק גדולה מאוד, וכמו בכל מכשיר חשמלי מתרחשות תקלות שצריך לתקן. על מנת להעניק שירות לקוחות טוב ומהיר טכנאי המזגנים נמצאים שעות רבות על הכביש בנסיעה ממקום למקום, פעמים רבות הם מוצאים את עצמם מבזבזים שעות בכבישים הפקוקים על מנת להגיע ליעד אחד.

יתרון: תשלום כבר בתקופת הלימודים

מאחר והמקצוע דורש הסמכה מקצועית ורישיון ממשלתי על מנת לעבוד בתחום, תלמידים רבים מתחילים לעבוד בתחום כבר בזמן הלימודים. התלמידים משתלבים בעבודות בתחום המיזוג והקירור בתפקידים של עוזר טכנאי או בתפקידים זוטרים נוספים המעניקים להם טעימה ממה שקורה בשטח.

העובדים מקבלים תשלום עבור עבודתם למרות שטרם סיימו את הכשרתם, אך היתרון הגדול ביותר הוא האפשרות ללמוד מטכנאים מוסמכים ומנוסים. כך שבפועל משלמים להם על צבירת ניסיון וידע עוד בטרם קיבלו את רשיונם.

חיסרון: שעות עבודה ארוכות

תחום המיזוג והקירור הוא תחום בו קיים ביקוש רב יותר לטכנאים בתקופות מסוימות בשנה. בתקופת הקיץ הלוהטת רוב הטכנאים מוצאים את עצמם עמוסים בעבודה ועובדים שעות ארוכות ביום על מנת להעניק פתרון לתקלות במזגנים ומקררים לכמה שיותר לקוחות מתוסכלים.

בחיסרון הזה טמון גם יתרון גדול בעיקר עבור טכנאים עצמאיים, מאחר ואפשרויות השכר שלהם גדלים באותה תקופה באופן משמעותי.

חיסרון: סכנת בטיחות

העבודה כטכנאי מזגנים כוללת בתוכה סיכונים של פגיעות בגוף. טכנאי המזגנים סובלים מפציעות גוף רבות יותר לעומת עובדים בתחומים אחרים, הסיבה לכך היא אופי העבודה הכולל ציוד כבד, חום או קור קיצוני, וחומרים כימיים מסוכנים. כמובן שאופי העבודה משתנה בהתאם להתמחות של הטכנאי, וטכנאים העובדים עם מערכות מסובכות ומתקדמות יותר לרוב יהיו חשופים לסיכונים רבים יותר, אך יחד עם זאת נושא הבטיחות הינו חלק בלתי נפרד מההכשרה שלהם.

כעת שפרסנו בפניכם את היתרונות והחסרונות המובילים במקצוע, תוכלו לבחור בחוכמה האם זהו התחום עיסוק שמתאים לכם או שלא.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך