קורס תכנת CNC

מכונות הייצור בימינו הן לב ליבן של תעשיות רבות, בעיקר כאשר מדובר בייצור ועיבוד חומרים שומנים כמו פלסטיק, עץ, מתכת וכו׳. מכונות תעשייתיות אלו מופעלות על ידי שבבים ייעודיים והן דורשות אנשי מקצוע מומחים בתחום על מנת לדאוג לעבודה תקינה ושוטפת של פעולת הייצור. 

קורס CNC מקנה לבוגריו את את המיומנות הדרושה על מנת לעסוק בתפקידים שונים בתחום עיבוד שבבי CNC, התחום כולל מפעילים, כוונים ומתכנתים העובדים במפעלים לייצור שבבי CNC ובתעשיות שונות המשתמשות במכונות מסוג זה. קיימים מספר קורסי CNC אשר מעניקים רמות הכשרה שונות, החל מהפעלה וכוונון ועד לתכנון, תפעול ותיקון מכונות ותוכנות CNC אשר אחראים על פעילות שוטפת ורציפה של המכונות בנוסף לביצוע בדיקות בקרת איכות על ידי חיישני לייזר מיוחדים.

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מחיר של קורס עיבוד שבבי CNC

  עלות קורס עיבוד שבבי CNC נעה בין 5,500 ל- 14,500 ש״ח. המחיר משתנה בהתאם לאורך הקורס ולהיקף החומר הנלמד. כמו כן המחיר עלול להשתנות גם בין המוסדות השונים. טרם ההרשמה מומלץ לבדוק כי המוסד הלימודי מאפשר למידה פרקטית מעשית ותרגול במעבדות חדשניות וטכנולוגיות עדכניות הרלוונטיים לתחום. 

  משך זמן קורס סי אן סי

  אורך הקורס משתנה בהתאם לתוכנית הלימודית, רמת הלימודים ולמוסד הלימודים שבו הוא נלמד. קורס עיבוד שבבי cnc מקיף אורך בממוצע בין 6 ל- 12 חודשים. בעוד קורס עיבוד שבבי cnc מקוצר אורך מספר חודשים בודדים בלבד. הקורס המקוצר לרוב נועד עבור אנשים בעלי רקע בתחום השבבים והטכנולוגיה.

  רוב מוסדות הלימוד מאפשרים לימודים במתכונת ערב או בימי שישי בבוקר. זאת על מנת לאפשר לאנשים בעלי התחייבויות קודמות להגיע ללימודים ללא פגיעה בפרנסתם או בהתחייבויות קודמות.

  לימודי CNC – תכני הקורס

  YouTube video

  במהלך לימודי CNC המשתתפים לומדים נושאי לימוד שונים ומגוונים אשר מטרתם העיקרית היא להקנות בסיס טכנולוגי יציב. בין נושאי הלימוד נלמד תחום מדעי ההנדסה, שבבי מחשב, כרסום, חריטה, שרטוט, תורת החומרים, חומרי גלם ותהליכי ייצור, פיקוד ובקרה, אבטחת איכות, אנגלית טכנית ועוד.

  במהלך הלימודים קיים דגש משמעותי על לימודים פרקטיים ומעשיים אשר יכשירו ויכינו את הבוגרים בצורה הטובה ביותר לקראת יציאה לשוק העבודה.

  בנוסף, בוגרי הקורס יוכלו להמשיך ללימודי המשך בקורסים שונים בתחום האוטומציה וקורסים של תכנון וייצור באמצעות מחשב. בעזרתם ניתן להרחיב את רמת הידע ואת ההסמכה המקצועית ולעסוק בתפקידים מאתגרים הכוללים פיתוח, ייצור ובנייה של מערכות שונות עבור מפעלים ותעשיות שונות.

  אפשרויות תעסוקה של בוגרי קורס CNC

  בוגרי קורס תכנת סי אן סי בעלי אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות בתעשיית ההיי טק ובתעשיית הייצור והאלקטרוניקה אשר בהם קיים שימוש במכונות CNC וקיים צורך באנשי מקצוע בתחום שיעסקו בתכנון, הפעלה ובקרה של המכונות. ככל שהוותק והניסיון שנצברים במהלך העבודה גדלים, כך גם אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית גדלים בהתאמה. חלק ממוסדות הלימוד מציעים סיוע וליווי בסיום הקורס בהשמה לעבודה.

  כמה מרוויחים בתחום ה- CNC

  שכרו של מתכנת שבבי CNC נע בין 8,000 ל-  18,000 ש"ח. המשכורת משתנה בהתאם לוותק ולכמות הניסיון שיש לעובד בתחום. כמו כן המשכורת משתנה משמעותית בין מקומות העבודה השונים ובין הגדרות התפקיד בחברה או המפעל בו עובדים. תחום ה- CNC כולל תפקידים ניהוליים רבים אשר בהם אפשרויות השכר גבוהות משמעותית, כך שמנהלים בתחום יכולים להרוויח משכורת של בין 20,000 ל- 36,000 ש״ח ויותר.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   שכר בהתאם לרמות ההסמכה בתחום ה- CNC

   בתחום ה CNC קיימות כמה רמות הסמכה שונות המשתנות ביניהין ברמת הידע, האחריות, השכר והעבודה בפועל. 

   • קורס מפעיל CNC המפעיל אחראי על הפעלת המכונה, הכנסת חלקים וחומרי גלם וחיתוכם באופן ידני לצורך תחילת תהליך הייצור והפעלת המכונה. שכרו של מפעיל CNC נע בין 6,500 ל- 8,000 ש״ח. לרוב לאחר מספר שנים מפעילים רבים פונים להכשרות נוספות בתחום על מנת להרחיב את הידע ואת האחריות שלהם ובכך להגדיל את משכורתם באופן משמעותי. 
   • קורס כוון CNC – הכוון אחראי על תפעול וכיוון המכונות וביצוע סט-אפ למכונות הייצור בהתאם לתוכניות ולשרטוטים טכניים שקיבל לידיו. משכורתו של כוון CNC נעה בין 7,500 ל- 12,000 ש״ח בהתאם לוותק ולכמות הניסיון שצבר בתחום.
   • קורס בקר מתוכנת –  עובד בעל ידע בבקרה אשר אחראי על הזנת נתונים ופתרון בעיות ותקלות פשוטות במערכת ובמכונה.
   • קורס תכנת CNC –  אחראי על ייצור התוכנית ישירות מהמחשב עבור המכונות שעל פס הייצור, הוא מבצע את התכנון של המכונות, בונה סקיצות ומודלים תלת מימדיים, מבצע מדידות ומתכנן את פעולת הייצור. משכורת של תכנת סי אן סי נעה בין 10,000 ל- 18,000 בהתאם לוותק ולניסיון שצבר, כמו כן במפעלים וחברות בינלאומיות שכרו של תכנת יכולים להיות אף גבוהים מכך באופן משמעותי.
   • קורס הנדסאי CNC –  לרוב מדובר בבוגרי הנדסאי מכונות, או הנדסאי מכונות אשר מתמחים בתכנון בעזרת מחשב (תיב״מ). ההנדסאים אחראים על תכנון ופיקוח של כלל תהליכי הייצור. משכורת של הנדסאי CNC נעה בין 12,000 ל- 23,000 ש״ח בהתאם לרמת הניסיון ובהתאם למקום העבודה.
   YouTube video

   תנאי קבלה לקורס עיבוד שבבי סי אן סי

   תנאי הקבלה לקורס עיבוד שבבי סי אן סי הם 12 שנות לימוד ומעבר של ראיון אישי אשר בוחן את מידת הזיקה של הנרשמים לתחום המחשבים והטכנולוגיה. חלק ממוסדות הלימוד אף דורשים 10 שנות לימוד בלבד. 

   תעודת הסמכה בסיום הקורס

   בסיום הקורס הבוגרים יקבלו תעודת הסמכה מטעם המוסד הלימודי בו הם למדו, לרוב מדובר בתעודת תוכניתן CNC. במקרים בהם המוסד והתוכנית הלימודית מפוקחת על ידי משרד העבודה והכלכלה המשתתפים ייגשו לבחינות גמר מטעם משרד התמ״ת אשר בסיומם הם יקבלו תעודת הסמכה ממשלתית.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך