קורס קבלן שיפוצים 131

קורס קבלן שיפוצים 131 מקנה לתלמידיו ידע רחב בכל תחום השיפוצים ובעבודות הבניין. הקורס מכשיר את בוגריו מבחינה פרקטית ומעשית לקראת יציאה לשוק העבודה ומבחינה תאורטית מקיפה על מנת לעבור את מבחני הרשם בהצלחה ולהירשם כקבלנים מורשים על פי חוק ברשם הקבלנים. קורס קבלן שיפוצים 131 הינו קורס המיועד לכלל האוכלוסייה, אך הרשמה לבחינת רשם הקבלנים מותנית ב 5 שנות ניסיון בתחום.

קבלנות שיפוצים זהו ענף הנמצא תחת תחום קבלנות הבניין. קבלני השיפוצים אחראים על ביצוע מגוון רחב של עבודות בתוך מבנים כמו: גבס, עבודות חשמל, צבע, ריצוף, אינסטלציה ועוד. כל עבודות השיפוצים אינן משפיעות על המבנה הכללי של הבניין או על השלד שלו. תפקידו של הקבלן הוא לנהל את כלל אנשי המקצוע השונים עד לביצוע כלל העבודות ולחסוך ללקוח חיפוש והתנהלות מול מספר גורמים מקצועיים.

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מחיר קורס קבלן שיפוצים

  עלות קורס קבלן רשום נעה בין 5,000₪ – 11,000₪, המחיר משתנה בהתאם להיקף הקורס, סוג ההכשרה ובאורך הקורס. רוב מוסדות הלימוד הנמצאים בפיקוח של משרד הכלכלה מציעים לימודים מסובסדים על חשבון הפיקדון הצבאי.

  מהו תפקידו של קבלן שיפוצים?

  קבלן השיפוצים משמש כיועץ, מנהל ומתווך בין הלקוח לבין אנשי המקצוע האחרים. קבלן השיפוצים הוא הגורם האחראי על איכות העבודה, תוך הקפדה על עמידה בתקנים, שימוש בחומרים ותהליך העבודה כולו של כל הגורמים תחתיו.

  כדי לבצע את העבודה הקבלן מעסיק אנשי מקצוע בתחומים שונים הרלוונטיים לפרוייקט, כגון: חשמלאי, אינסטלטור, רצף, נגר וכו׳. כל קבלן השיפוצים להכיר את התחומים היטב ולהבטיח עמידה בתקנים והחזקה ברשיונות רלוונטיים. כמו כן על הקבלן להבטיח את בטיחותם של כלל עובדי האתר ולספק להם את ציוד העבודה הדרוש, בנוסף עליו להתנהל במקביל מול הלקוח ולהעניק לו את השירות על הצד הטוב ביותר, תוך כדי הקפדה על בטיחות, מקצועיות, איכות ועמידה בתקציב ובזמנים. עבודתו של קבלן השיפוצים מורכבת מבחינה לוגיסטית ומבחינות רבות נוספות.

  קורס קבלן שיפוצים 131

  מדוע כדאי להיות קבלן רשום?

  קבלן רשום הוא קבלן שנרשם בפנקס הקבלנים. 131 מסמל את הקוד של קבלני שיפוצים, לכל מקצוע הדורש רישום מוסדר יש קוד המאפיין את הסיווג שלו. קבלני שיפוצים רוכשים את הידע שלהם בזכות לימודים וניסיון פרקטי בעבודת שטח. בזכות תקן 131 מבטיחים כי הקבלן יעבור הכשרה ולימודים כנדרש על מנת להחזיק בידע תיאורטי ופרקטי לצורך ביצוע עבודה בטוחה ואיכותית. 

  רישיון 131 תקף אך ורק לעבודות שיפוצים. לקבלני שיפוצים קיימים סיווגים שונים בהתאם לוותק שמגבילים אותם לפרויקטים שונים. ישנם קבלני שיפוצים המוגבלים לביצוע עבודות בהיקף של חצי מיליון ש״ח ואחרים שמוגבלים לסכומים גבוהים יותר או שאינם מוגבלים כלל.

  קבלן שעבר את מבחני רשם הקבלנים בהצלחה ונרשם באופן רשמי בפנקס הקבלנים ראשי לבצע עבודות בסכומים של מעל ל 47,255 ש״ח. קבלנים שאינם רשומים וגובים סכומים גבוהים מהמותר עוברים על החוק. כמו כן, רישום בפנקס קבלנים מאפשר לקבלן לגשת למכרזים ממשלתיים ולזכות בהזדמנויות שכר גבוהות ובפרוייקטים רבים.

  בנוסף קבלני שיפוצים רשומים יכולים להעסיק עובדים זרים בצורה ישירה, מבלי להשתמש בחברות שונות הגובות עמלה על התהליך ובכך להוזיל את עלויות העבודה עוד יותר. מלבד כל אותם יתרונות מקצועיים, היתרון הגדול ביותר הוא כי קבלנים רשומים נתפסים בעיני הלקוחות כאנשי מקצוע איכותיים, אמינים ומקצועיים.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   כמה מרוויח קבלן שיפוצים 131?

   השכר הממוצע של קבלן שיפוצים 131 נע בין 12,000₪ ועד מאות אלפי שקלים. השכר של קבלן שיפוצים תלוי בכמה גורמים, הגורם העיקרי הוא רמת הסיווג המקצועית של הקבלן, ככל שהקבלן בעל סיווג גבוה יותר כך הוא יכול לקחת פרוייקטים גדולים ורווחיים יותר.

   למרות שהמחיר המקסימלי לפרוייקט תלוי בסיווג הקבלן, כמות הפרוייקים שיש באפשרותו לבצע תלויה רק ביכולתו המקצועית והלוגיסטית. באופן כללי ניתן לומר כי ככל שקבלן שיפוצים מקצועי ומיומן יותר כך הוא ירוויח יותר, זאת מאחר ויכולתו לתמחר פרוייקט כראוי ולצפות את ההוצאות העתידיות טובה יותר, ולכן הוא לא ידרש לספוג עלויות נוספות שלא נלקחו בחשבון טרם התמחור.

   קבלן שיפוצים יכול להרוויח עד 50% ממחיר הפרוייקט. קבלן שיפוצים שכיר העובד בחברת בנייה יכול להרוויח משכורת הנעה בין 12- 20 אלף ש״ח. תלוי בחברת הבנייה ובוותק של הקבלן.

   כמה זמן לומדים בקורס קבלן שיפוצים מוסמך

   משך קורס קבלן שיפוצים מוסמך נמשך בין 3-8 חודשים. משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים והוא תלוי בהיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים ואורכם.

   איפה קבלני שיפוצים עובדים?

   אפשרויות התעסוקה בתחום הקבלנות השיפוצים הן רבות, הקבלנים עובדים כשכירים או כעצמאיים. קבלני שיפוצים עצמאיים נשכרים על ידי לקוחות פרטיים, עסקיים או ציבוריים לצורך ניהול וביצוע של פרויקטים שונים כמו: שיפוץ בתים, בנייה של בתים חדשים, חידוש מבנים ועוד.

   כאשר גודל הפרוייקט ותקציבו תלוי בסוג הסיווג הקיים בידיו של הקבלן. קבלנים עובדים גם כשכירים בחברות בנייה והם אחראים על הניהול והפיקוח בשטח.

   לאחר סיום לימודי קבלן שיפוצים יש לגשת לבחינות של רשם הקבלנים מטעם משרד השיכון והבינוי. העוברים בהצלחה ירשמו בפנקס הקבלנים ויזכו באפשרויות עבודה רבות ומגמלות יותר, כמו כן הם יוכלו לגשת למכרזים ציבוריים וממשלתיים ולהעסיק עובדים זרים ללא צורך בחברות כוח אדם. 

   מה לומדים בקורס קבלן שיפוצים רשום?

   הלימודים בקורס קבלן בניין מתבססים על לימודים תיאורטיים ולימודים פרקטיים ומעשיים המאפשרים התנסות מעשית בתחום. הנושאים העיקריים הנלמדים בקורס קבלני שיפוצים 131 הם:

   • בטיחות- אחריות של המהנדסי ומנהלי העבודה, עבודה עם חומרים מסוכנים, עבודה בזמן חפירות, פיגומים, בטיחות בזמן עבודות חשמל, הכשרות והדרכת עובדים בנהלי בטיחות ועוד.
   • קריאת תוכניות- קריאה של תוכניות אדריכאליות, תוכניות חשמל, מיזוג ואינסטלציה.
   • חומרים – הבנת מאפייני החומרים המשמשים לצרכים שונים בפרוייקים של בנייה
   • בנוסף התלמידים לומדים מידע חשוב אודות חומרי איטום, טיח, צבע, גבס והמערכות השונות המותקנות בבתים. 
   • חישוב כמויות- התלמידים מקבלים ידע רחב בנושא חישוב הכמויות הדרושות לביצוע עבודות שונות על מנת לבצע הערכות מחיר וזמן בצורה הטובה ביותר. 
   • ארגון – במהלך הקורס התלמידים ילמדו את החוקים העירוניים בנושא פינוי פסולת מאתרי בנייה, כיצד לאגן את האתר מבחינה בטיחותית כך שהעבודה תתבצע ללא הפרעות, תוך כדי התחשבות בשכנים ובכלל תושבי האזור. 
   • עלויות- חישוב עלויות הפרוייקט, חישוב עלויות ישירות ועקיפות. התלמידים ילמדו כיצד להעריך שווי פרוייקט הכולל בתוכו עלויות חומרים ועבודה, בנוסף לעלויות נוספות בלתי צפויות. 
   • חוקם ותקנות- קורס שיפוץ בית יקנה את כל הידע התיאורטי בנושא החוקיות הכולל בתוכו: רישום, דיני עבודה, חוזים, סכמים, זכרון דברים, תנאים סוציאליים, חשבונאות ועוד.

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    תנאי קבלה של לימודי קבלן שיפוצים 131

    ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה לקורס קבלן שיפוצים הם 10 שנות לימוד, לעיתים הדרישה היא ראיון אישי בלבד לצורך בדיקת התאמה. על מנת לגשת למבחני רשם הפנקסים יש לצבור ניסיון של 5 שנים בעבודות בתחום הבניין והשיפוצים.

    חשוב לבדוק לפני שנרשמים

    טרם ההרשמה מומלץ מאוד לבדוק ביקורות וחוות דעת של תלמידים אודות המוסד הלימודי. בדקו את התוכנית הלימודית והאם היא עדכנית לתקופה ולמבחנים של רשם הקבלנים. חשוב כי הלימודים יכללו ידע תיאורטי מקיף במקביל עם לימודים פרקטיים מעשיים אשר יעזרו לכם לצאת לשוק העבודה מלאי ביטחון וידע.

    במידה ומדובר בחיילים משוחררים, חשוב לבדוק כ הקורס נלמד במוסד המאושר ומפוקח על ידי משרד העבודה והכלכלה על מנת שתינתן האפשרות לשלם עליו באמצעות הפיקדון הצבאי.

    במשך שנים רבות קבלני שיפוצים רשומים היו חייבים היות בעל תעודת הנדסאי, בנוסף ל 5 שנות ניסיון בפועל. כיום חלו הקלות רבות על נושא הרישום והוסרה הגבלת ההשכלה. למרות זאת תהליך הרישום דורש לא מעט ניירת ובירוקרטיה ולכן במידה ואתם מעוניינים לחסוך מעצמכם את התהליך המתיש של הרישום, תוכלו לשכור את שירותיהם של חברות שונות המבצעות את התהליך עבורכם.

    תעודת הסמכה

    בוגרי הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו הם למדו. על מנת להירשם בפנקס הקבלנים התלמידים יידרשו לגשת למבחנים חיצוניים מטעם משרד הבינוי והשיכון, המבחנים מורכבים ממבחן עיוני ומבחן מעשי. העוברים בהצלחה את שני המבחנים ירשמו באופן מוסדר בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון ויזכו בתעודת קבלן רשום. 

    למי מתאים קורס קבלן שיפוצים רשום?

    קורס קבלן בניין הוא קורס שמתאים לאנשים שמעוניינים לרכוש מקצוע רווחי ומאתגר תוך פרק זמן קצר. הקורס מתאים לאנשים שלא אוהבים לשבת כל היום במשרד על כסא ומחפשים להתפרנס מעבודת שטח  הדורשת פתרון תקלות, מגע עם לקוחות ולהיות תמיד בתזוזה.

    לימודי קבלן רשום מתאימים לאנשים בעלי יכולות ניהול טובות שרוצים להכנס לענף הבנייה. במהלך העבודה הם אינם עוסקים בעבודות השונות אלא מפקחים על מהלך העבודה ואחראים על ביצועה על הצד הטוב ביותר. 

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך