קורס SAP – הכשרת מיישמי סאפ

SAP היא אחת תוכנות ה- ERP המבוקשות והפופולריות ביותר בקרב ארגונים שונים המאפשרת ניהול וארגון בתחומי הלוגיסטיקה, פיננסים, משאבי אנוש, תפעול, אדמיניסטרציה ועוד. על מנת לנצל את היתרונות הרבים של התוכנה חשוב ללמוד את כלל האפשרויות הקיימות בה ולדעת כיצד להתאים את השימוש בהתאם למחלקה הרלוונטית. למרות שקיימות נקודות ממש רבות בין סוגי ה SAP השונים, ישנם הבדלים מהותיים המיושמים בהתאם לצרכי העסק.

זהו קורס SAP אונליין אשר מכשיר אנשי מקצוע לצורך ניהול, הטמעה, פיתוח תוכנה ופתרון תקלות במערכת סאפ בעסק או בארגון. כמו כן ישנו גם קורס sap למתחילים. עם הזמן, רוב הארגונים והעסקים הולכים וגדלים, לכן יש צורך בהיכרות מעמיקה עם התוכנה לצורך ניהול המערכות השונות באופן מאורגן ופרקטי. קורס סאפ יעניק לכם את הידע הדרוש על מנת לנצל את תוכנת הסאפ במלואה לצרכים אלו ורבים נוספים.

מחיר של קורס SAP

עלות קורס מיישמי SAP משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. לרוב ככל שהקורס ארוך ומקיף יותר כך עלותו תהיה גבוהה יותר. המחיר הממוצע נע בין 7,400₪ ל 12,500₪.

למה ללמוד קורס סאפ

קורס מיישם סאפ יפתח יעניק לבוגריו הזדמנויות תעסוקה רבות במגוון רחב של תחומים. כיום כמעט ולא קיים ארגון או תעשייה אשר אינם משתמשים במערכות SAP לצורך ניהול וייעול של תהליכים בכלל המחלקות השונות. מיישם סאפ הינו מקצוע מבוקש בכל ארגון.

מיישם הסאפ יוכל להשתלב בתפקיד ניהולי באחת המחלקות או בארגון כולו מאחר והוא יהיה אחראי על פיתוח המערכת ובניית תהליכי עבודה לצורך שיפור המחלקה ובהתאם לצרכי הארגון. חלק מהחברות מעסיקות מיישמי SAP חיצוניים, הם אחראים על אפיון המערכת, הטמעה וליווי החברה באופן שוטף. גם אז מיישם סאפ הינו חלק חשוב מהעבודה השוטפת של הארגון.

בנוסף, התפקיד דורש למידה שוטפת, התמודדות עם אתגרים, פתרון בעיות והתאמה של המערכות בהתאם לצרכי הלקוח. כך שלמעשה מדובר בעבודה מאתגרת ומעניינת אשר דורשת ממיישם ה SAP להיות יצירתי, להשתפר וללמוד כל הזמן.

YouTube video

כמה מרוויח מיישם SAP

השכר הממוצע של מיישם SAP נע בין 13,000₪ ל 25,000₪. השכר משתנה בהתאם לוותק של העובד ובהתאם לארגון בו הוא עובד. מיישמי סאפ עצמאיים יכולים להרוויח סכומים גבוהים או נמוכים יותר. זאת מאחר ועבודתם תלויה בכמות הלקוחות ובסוג העבודה אותה הם מבצעים.

משך זמן של קורס סאפ

לימודי תוכנת SAP עורכים בין 120 ל 500 שעות אקדמיות, ויתפרסו על פני 6-12 חודשים בממוצע. משך הזמן משתנה בהתאם לתוכנית הלימודית ובין מוסדות הלימודים השונים. לרוב הלימודים יתקיימו במתכונת של מפגש שבועי אחד, למשך יום לימודים מלא. 

למי מתאים ללמוד קורס SAP?

קורס הכשרת מיישמי SAP מתאים לרוב לאנשים בעלי תואר ראשון המעוניינים להשתלב בארגונים ועסקים שונים.הקורס מתאים לאנשים המעוניינים לעבוד כשכירים או כעצמאים בתפקיד מיישמי מערכות SAP.

הקורס מתאים גם לעובדים בתפקידים כמו מנהלי מערכות מידע, מנהלי חשבונות, רואי חשבון, מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי משאבי אנוש ובתפקידי מפתח נוספים המעוניינים ללמוד כיצד הם יכולים לשפר את הניהול, ביצוע ובקרה שבמחלקה או בארגון אליו הם שייכים. היתרון הגדול של הקורס הוא חיסכון בעלויות ישירות ועקיפות רבות לארגון על ידי ייעול תהליכי עבודה שונים ורבים.

תנאי קבלה לקורס SAP אונליין

תנאי הקבלה לקורס מיישמי SAP אונליין משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. לרוב הדרישות קבלה יהיו:

  • ניסיון מעשי של שנה לפחות ב SAP Business One 
  • תואר ראשון או תעודת הנדסאי תעשיה וניהול ,מנהל עסקים או כלכלה
  • בעלי רקע או ניסיון בתחום החשבונאות, כלכלה, מערכות מידע או לוגיסטיקה
  • ראיון אישי עם מנהל הקורס 
  • ועדת קבלה לצורך בדיקת התאמה לקורס

חלק מהמוסדות יציגו תנאי קבלה קלים יותר וידרשו 12 שנות לימוד בלבד וראיון אישי בלבד.

חשוב לבדוק לפני שנרשמים

חלק מהמכללות המאושרות ומפוקחות על ידי משרד התמ"ת, מאפשרות סבסוד הקורס על ידי משרד העבודה והרווחה. לעיתים אף ניתן להמשיך ולקבל דמי אבטלה בזמן הלימודים. חשוב לבדוק האם אתם זכאים להשתתפות המדינה בשכר הלימוד שלכם. 

מה לומדים בקורס SAP?

במהלך הקורס לומדים אודות המבנים הארגוניים שונים, המערכות השונות בארגון, מודלים לוגיסטיים, תהליכים עסקיים, והיכרות מעמיקה עם המבנה של מערכת SAP והתוכנה. הלימודים נערכים באופן תיאורטי בשילוב עם תרגול פרקטי מעשי של המערכת אל מול מערכות מידע של מגוון עסקים שונים.  

בין נושאי הלימוד הנלמדים בקורס: 

  • הכרת המודולים במערכת ה SAP – מנהלה, ניהול פיננסי, כרטיסים, מסמכים, שיווק ומכירות, מלאי ורכש, אפיון תהליכים, הפקת דוחות, ניהול פרויקטים, כתיבת חסימות, בנקים, שירות לקוחות, ייצור ותפעול ועוד.
  • בניית תהליכים ופיתוח מודולים שונים בהתאם לדרישות הארגון
  • טיפול בבעיות במערכת

 איזה קורסי SAP קיימים?

קורס מיישם SAP זהו קורס המעניק התמחות במערכת ה SAP Business One זוהי למעשה מערכת לניהול הכללי של העסק. בקורס לומדים את כלל המודולים הרלוונטיים לארגון או לתעשייה באופן כללי, כמו: כספים, שיווק ומכירות, לוגיסטיקה, ניהול לקוחות, ייצור, משאבי אנוש ועוד, בוגרי הקורס יוכלו לנהל ולפתח תהליכים שונים ומגוונים בהתאם לצרכי המחלקות השונות בארגון. ברוב הארגונים מערכת SAP משמשת כמערכת המרכזית לניהול העסק. זהו הקורס המקיף אשר כולל בתוכו את כל תת הקורסים הקיימים במערכת SAP.

אחד מקורסי ה SAP המבוקשים ביותר הוא קורס ניהול מערכות משרד עם התמחות ב ERP SAP. קורס זה משלב ניהול משרד לצד התמחות בתוכנות מחשב המעניקות ערך ויכולות נוספות בתפקיד המזכירות. בקורס זה לומדים את מגוון התוכנות המשרדיות והנלוות הנדרשות לצורך ניהול משרד בצורה אופטימלית ולצורך ייעול העבודה. בנוסף הקורס כולל סדנאות נוספות הנוגעות בתחום משאבי אנוש, ניהול לקוחות ועוד. 

קורס SAP עם התמחות בניהול מחסן ממוחשב מתאים בעיקר לעובדי מחסן או לוגיסטיקה המעוניינים להתקדם בשרשרת הניהול. קורס יעניק מגוון רחב של כלים אשר ישמשו אתכם לצורך ניהול מחסן, ניהול ספקים, הרכבת צוות, ניהול שרשרת אספקה ועוד מגוון נושאים הרלוונטיים לתחום שיאפשרו לכם לבצע את העבודה ברמה גבוהה במיוחד. 

קורס SAP התמחות בשיווק ובמכירות הוא קורס יכשיר את בוגריו לעבודת השיווק והמכירות אשר נחשבת לתחום הרווחי ביותר בכל ארגון ותעשייה בו תרצו להשתלב. בקורס תלמדו על שיווק באופן כללי ועל ניהול שיווק, שיטות מכירה, התמודדות עם התנגדויות, איסוף מידע רלוונטי, ניהול צוות ושימוש בתוכנה לצורך שימוש בפונקציות רלוונטיות הקשורות לתחום השיווק והמכירה.  

איזה תעודה מקבלים בקורס סאפ

לבוגרי הקורס אשר עמדו בכלל הדרישות, תוענק תעודת מיישם SAP מטעם SAP ישראל. בנוסף, תינתן תעודה מטעם המוסד הלימודי.

אפשרויות התעסוקה של מיישם SAP

אפשרויות התעסוקה של בוגרי קורס יישום מערכות SAP הן רבות במיוחד. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במגוון רחב של תעשיות ועסקים בתפקידים ניהוליים. הם יוכלו להיות אחראים לפיתוח המערכת והתאמתה לצרכי הארגון ובכך להיות הגורם המרכזי האחראי על ייעול תהליכי העבודה, תהליכי הניהול ותהליכי הבקרה והייצור בכל המחלקות.

בנוסף לכך מיישמי SAP יוכלו לעסוק בתחום כעצמאים ולקבל עבודות כמטמיעי מערכות והתאמתן בארגונים שונים. כעצמאיים מיישמי המערכת יהיו אחראים על אפיון, פיתוח וליווי הארגון לאורך זמן. חלק מהתלמידים פונים ללימודים לצורך טיפוס בשרשרת הניהול במסגרת הארגון אליו הם שייכים. כך שהקורס יעניק לבוגריו הזדמנויות קידום שונות ושכר מתמגל יותר.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך