קורס אינסטלציה

אינסטלציה הוא תחום רחב אשר מתמקד בתחומים רבים נוספים מעבר לפתיחת סתימות. כל אותן עבודות הקשורות במים וניקוז בין אם מדובר בבתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ואף תשתיות ציבוריות הם כולם מתקשרים לעבודות האינסטלציה. על מנת לבצע את העבודות בצורה יעילה ואפקטיבית נדרשים לימודי אינסטלציה מקצועיים אשר יקנו למשתתפים את הידע והכלים לביצוע העבודה. 

מטרתו של קורס אינסטלציה הוא להעניק למשתתפים את הכלים החיוניים לתכנון ולביצוע מערכות אינסטלציה, תיקון, התקנה ותחזוקה של צנרת, כלים סניטרים ואביזרים נלווים. במהלך הקורס המשתתפים ילמדו אודות מתקני אינסטלציה ומערכות אינסטלציה פרטיות וציבוריות, תקני בטיחות וכלים מקצועיים נוספים על ידי לימודי אינסטלציה תיאורטיים בשילוב עם תרגול מעשי פרקטי. 

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-0070

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  האם כדאי ללמוד קורס שרברבות

  בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית באנשי מקצוע העוסקים בעבודות כפיים, הסיבה לכך היא בעיקר הקידמה הטכנולוגית והרצון של אנשים להשתלב בעבודות בתחום ההייטק. אך אין זה אומר כי הביקוש למומחי אינסטלציה ירד, דווקא ההפך הוא הנכון. המחסור הכבד במומחי אינסטלציה מקצועיים דווקא העלה את המקצוע מבחינת ערכו ומבחינת אפשרויות השכר הטמונות בו.

  להבדיל מתחומים אחרים, אינסטלציה זהו תחום שלא יעלם מהעולם, לפחות לא כל עוד אנשים גרים בבתים ומשתמשים במערכות המים והניקוז. תחום האינסטלציה הוא תחום מבוקש מאוד, מתמגל במיוחד וחיוני מאוד עבור המגזר הפרטי והציבורי. 

  מה לומדים בקורס אינסטלציה

  YouTube video

  התוכנית הלימודית משתנה בהתאם למוסד הלימודי ולתוכנית הלימודית, ישנו לימודי אינסטלציה למתחילים כמו גם קורס אינסטלציה למתקדמים. חלק ממוסדות הלימוד יציעו תוכניות מורחבות הכוללות קורסים נוספים שיעזרו לבוגרים להשתלב במעגל העבודה, אחרים ישימו דגש רב יותר על פרקטיקה ועל נושאים פופולריים בשוק העבודה. מומלץ לעבור בקפידה על סילבוס הלימודים טרם בחירתכם במוסד הלימודי. 

  באופן כללי תחומי הלימוד הנלמדים בקורס שרברבות כוללים:

  • תקנים – מתקני תברואה, התאמה לדרישות משרד הבריאות ומכון התקנים בישראל, הנחיות ביצוע ובטיחות בעבודה.
  • תכנון – מערכות ביוב, מערכות ניקוז, מערכות אספקת מים ומערכות סולאריות, מערכות שאיבה וניקוז, תכנון חדרי שאיבה ועוד.
  • סוגי צנרת וברזים – צנרת פלדה ופלסטיק, קווי מים, קווי ביוב. מגוון סוגי ברזים ואינטרפוצים. טיפול בתקלות כלי סניטריים, כיורים, אמבטיות ואביזרים נלווים נוספים.
  • דודי שמש – החלפה, תיקון ותחזוקה של מערכות חימום ומאיצים
  • איתור תקלות – שיטות מתקדמות לאיתור תקלות ונזילות במערכות השונות. 
  • בונוסים – שיווק העסק, מכרזים, התקשרויות חדשות, תמחור שירותים ופתיחת עסק עצמאי.

  כמה מרוויח אינסטלטור

  שכר ממוצע של אינסטלטור הוא בין 7,000 ל- 14,000 ש״ח. השכר משתנה בהתאם לרמת המומחיות, הוותק והניסיון בתחום. אינסטלטורים אשר עובדים באופן עצמאי הם בעלי אפשרויות שכר גבוהות יותר, מאחר והשכר שלהם תלוי במקצועיות, שירותיות ובכמות הלקוחות והעבודה שהם מצליחים לייצר לעצמם. חלק משמעותי מהאינסטלטורים העוסקים בתחום באופן עצמאי מרוויחים בין 25 ל- 30 אלף ש״ח בחודש.

  תפקידים בתחום האינסטלציה

  בתחום האינסטלציה ניתן למצוא כמה תפקידים מרכזיים:

  קורס אינסטלטור תברואתי סוג 1-3

  האינסטלטורים עוסקים בתחום השרברבות התברואתית (סוג 1+2) ובתחזוקת מערכות ביוב (סוג 3), בנוסף ניתן לבחור המשך לימודים המתמחים בתחומים רבים נוספים כמו התמחות במערכות מים, מי שפכים ודלוחין, התמחות בתכנון מערכות אינסטלציה ובמערכות שאיבה, תיקון תקלות צנרת ועוד.

  קורס קבלן אינסטלציה 

  הקבלן הוא אינסטלטור בכיר המעסיק עובדים תחתיו, הקבלן מנהל ומפקח על עבודות גדולות ומורכבות בתחום האינסטלציה כמו הכנת תשתיות, הרכבת מערכות חדשות ועוד.

  קורס יועץ אינסטלציה

  האינסטלטור המהנדס עובד גם כיועץ אינסטלציה. במסגרת עבודתו הוא בוחן ומתכנן מערכות מים ושפכים ואת התשתיות הדרושות. מטעם תפקידו הוא לקבוע את סוג התשתית והצנרת, חומרי הגלם הנדרשים לצורך ביצוע העבודה ואת כלל תהליך הניקוז והשאיבה במערכת והכל בהתאם לתקנות התברואה.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים או התקשרו:
   073-802-0070

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   חשוב לבדוק לפני שנרשמים ללימודי אינסטלציה

   • אחד הדברים החשובים ביותר הוא להבין מהי מטרת הלימודים, האם אתם לומדים את המקצוע כתחביב או הכנסה נוספת או שאתם מחפשים קריירה משגשגת ומצליחה בתחום. קיימים מגוון רחב של תחומים בתוך נישת האינסטלציה ולכן רצוי להבין מהו תחום ההתמחות שמעניין אותכם ומהם אפשרויות ההתפתחות המקצועית בתחום זה.
   • חשוב לבחון עד כמה לימודי האינסטלציה פרקטיים ומעשיים הם חלק משמעותי מהתוכנית הלימודית. מאחר ומדובר בתחום הדורש עבודה פיזית יש להקפיד כי הלימודים יכללו חלק משמעותי הכולל היכרות והשתפשפות בבעיות ובכלים הרלוונטיים לתחום. ככל שתשתפשפו יותר במהלך הלימודים כך תרגישו בטוחים ומקצועיים יותר ביציאתכם לשוק העבודה.
   • בדקו המלצות על המוסד הלימודי ועל המרצים בתחום. האם מדובר באנשי מקצוע מומחים בתחומם, האם קיימת עזרה בהשמה לעבודה בסיום קורס השרברבות, האם קיימים שיתופי פעולה למיניהם בין המוסד הלימודי לבין חברות או עסקים בתחום האינסטלציה. מידע זה יעזור לכם להבין האם קיים ערך מוסף ומשמעותי במוסד הלימודי שבחרתם על פני מוסדות אחרים.
   YouTube video

   אפשרויות תעסוקה של בוגרי קורס אינסטלטור מוסמך

   בוגרי קורס אינסטלטור מוסמך יכולים להשתלב במגוון רחב של עבודות. סוג העבודה ומקום העבודה תלוי בתחום הלימודים וההתמחות בו הם בחרו. אינסטלטורים יכולים להשתלב בתעשיית הבנייה ובחברות תחזוקה פרטיות וציבוריות שונות אשר מספקות שירותי אינסטלציה לגופים ומוסדות שונים.

   ניתן לעבוד כעוזר אינסטלטור, להתלוות לאינסטלטור ותיק ומנוסה בכדי לצבור ידע וניסיון אשר יעזור לכם לפתוח עסק עצמאי בעתיד. כמו כן תחום השיווק והמכירות בתחום האינסטלציה הינו תחום רווחי במיוחד ומתאים לאנשים שרוצים לעבוד כיועצים ומשווקים ללא צורך בעבודה פיזית מאתגרת.

   לימודי אינסטלציה לנשים

   כמו כן ישנו גם קורס שרברבות המיועד בעיקר לנשים אשר רוצות לעסוק בתחום. קורס אינסטלציה לנשים מכסה את אותו הידע הנדרש בדיוק כמו קורס אינסטלטור סטנדרטי, כאשר מהלך הקורס פונה יותר לקהל הנשי שבתחום.

   תנאי קבלה לקורס אינסטלציה

   תנאי הקבלה לקורס אינסטלציה כרוכים בחוש טכני בסיסי ומעבר של ראיון אישי במסגרת הלימודית בה בחרתם ללמוד. חלק ממוסדות הלימוד דורשים 9 שנות לימוד לפחות על מנת להתקבל ללימודים.

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים או התקשרו:
    073-802-0070

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    משך זמן של קורס שרברבות

    משך הזמן של קורס אינסטלציה נע בין 4-6 חודשים. אורך הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד ובהתאם למתכונת הלימודית. חלק ממוסדות הלימוד עורכים מפגשים דו שבועיים בעוד אחרים המפגש מתקיים פעם בשבוע, לרוב עובדה זו מאריכה את משך קורס אך מקלה על משתתפים בעלי התחייבויות קודמות. הלימודים מתקיימים במתכונת ערב או בימי שישי בבוקר.

    קורס אינסטלציה משרד העבודה

    חלק ממוסדות הלימוד מוכרים על ידי משרד העבודה והכלכלה ומעניקים לבוגרים שעברו בהצלחה את מבחני ההסמכה של משרד העבודה תעודת הסמכה ממשלתית בנוסף לתעודת גמר מטעם המוסד הלימודי. מוסדות לימוד אחרים אשר אינם מפוקחים מורשים להעניק תעודת הסמכה מטעמם בלבד. כמו כן, בוגרי מוסדות לימוד פרטיים ראשיים לגשת למבחני ההסמכה הממשלתיים באופן עצמאי על מנת לקבל תעודת הסמכה קורס אינסטלציה מטעם משרד העבודה והכלכלה.

    חשוב להדגיש כי למרות שהחוק בישראל אינו דורש רישיון או תעודה כלשהי על מנת לעסוק באינסטלציה אינסטלטורים מתחילים ללא ניסיון יכולים לקבל יתרון משמעותי בכניסה לשוק העבודה במידה ותהיה בידם תעודת גמר או תעודת הסמכה שתצביע על הידע המקצועי שרכשו בתחום. 

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך