קורס חשמלאי רכב

תחום מכונאות הרכב הוא תחום מתפתח ומתעדכן כל הזמן. הלימודים בתחום כוללים מגוון רחב של תחומים אשר מתעדכנים באופן תדיר כל הזמן עם השינויים וההתפתחויות הטכנולוגיות של הרכבים בשוק. בעוד שהרכבים בימינו עוברים שינויים רבים והדגש העיקרי כיום הוא על ייצור פיתוח תשתיות עבור רכבים חשמליים, גם רכבי הבנזין ורכבים היברידיים כוללים בתוכם מערכות חשמל משוכללות ורבות הדורשות טיפול של מומחים מקצועיים בתחום.  

קורס חשמלאי רכב מקנה לבוגריו את הכלים הדרושים על מנת לפתור תקלות חשמל ואלקטרוניקה ברכבים. במהלך הלימודים התלמידים יקבלו את הידע התיאורטי והפרקטי הדרוש להם על מנת לאבחן תקלות חשמל, לשלב מערכות חשמליות שונות ברכבים ועוד. הקורס מתקיים בדרגות סיווג שונות, החל ממתחילים ללא ידע מקדים בתחום ועד לסיווג חשמלאי רכב דרגה 1 ו- 2. בעלי דרגה 2 יוכלו להמשיך ללימודי ניהול מוסך רכב עצמאי.

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים או התקשרו:
  077-729-6493

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מחיר של קורס חשמלאי רכב

  העלות קורס חשמלאי רכב משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. כמו כן קיים הבדל בין עלות קורס למתחילים ללא שום ידע וניסיון מקדים, לבין קורסי הסמכה דרגה 1 או דרגה 2 המיועדים למועמדים בעלי רקע וניסיון בתחום. חלק מהקורסים מאפשרים הסמכה משולבת של שלב 1+2 ואורכם ארוך יותר לעומת קורסים אחרים ולרוב מחירם יהיה גבוה יותר. 

  YouTube video

  למה ללמוד קורס חשמל רכב

  נכון להיום נראה כי הביקוש לרכבים אינו יקטן לעולם, רק בישראל הקטנה משקי בית רבים מחזיקים בכ- 2 רכבים בממוצע, כך שכמות הרכבים על הכביש הולכת וגדלה מדי שנה. כמו כן ישנה גם עליה בפופולריות של רכבים תפעוליים ולכן, הצורך באנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שידעו לטפל בבעיות חשמל ברכב הינו תחום מבוקש מאוד.

  כמו כן, גאדג'טים רבים ומערכות מולטימדיה שונות הפכו להיות חלק בלתי נפרד מאבזור הרכב, בין אם הן נרכשו באופן עצמאי או בין אם הן הגיעו כסטנדרט בעת רכישת הרכב. אותן מערכות, כמו כל מכשיר אלקטרוני עלולות לסבול מתקלות שונות הדורשות את התערבותו של חשמלאי רכב מקצועי.

  באופן כללי ניתן לומר כי תחום הרכב הינו תחום מתגמל במיוחד. ניתן לעסוק בו כשכיר או כעצמאי ואפשרויות השכר רחבות במיוחד. כמו כן מדובר בתחום מאתגר ומעניין שמתפתח כל הזמןֿ, לכן עבור חובבי רכבים רבים מדובר בתחביב מרגש שהופך למקצוע.

  כמה מרוויח חשמלאי רכב

  משכורתו הממוצעת של חשמלאי רכב העובד כשכיר היא בין 8,000 ל- 15,000 בחודש. ככל שרמת הניסיון והוותק עולה כך המשכורת עולה בהתאמה. כמו כן חשיבות רבה למקום העבודה, חלק מהמקומות מתגמלים את העובדים באופן נאה בעוד מקומות אחרים כמו מוסכים קטנים בבעלות פרטית אשר אינם בעלי קהל לקוחות גדול עלולים לשלם משכורות נמוכות יותר לעובדיהם.

  חשמלאי רכב בעלי סיווג מסוג 2 יכולים לפתוח מוסך רכבים עצמאי, הכנסתם תלויה בכמות העבודה, בשירות ובמקצועיות אותה הם מעניקים ללקוחותיהם. במקרה של חשמלאי רכב בעל עסק פרטי אפשרויות השכר גבוהות במיוחד ויכולות להגיע גם לעשרות אלפי שקלים בחודש.

  משך זמן של קורס חשמלאי רכב

  משך הקורס משתנה בהתאם למסלול ובהתאם לתוכנית הלימודית. מועמדים ללא ידע מקדים בתחום החשמל והאלקטרוניקה ישתלבו בקורסים באורך ממוצע של כ- 8 חודשים. מועמדים בעלי ידע מקדים בתחום ילמדו בממוצע כ- 5 חודשים. 

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים או התקשרו:
   077-729-6493

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   למי מתאים ללמוד קורס חשמלאי רכב?

   לימודי חשמלאי רכב מתאימים מאוד לאנשים שאוהבים את עולם הרכבים והם בעלי כישורים טכניים בסיסיים ומעוניינים להיכנס לעומק לעולם האלקטרוניקה והחשמל ברכבים, מועמדים אלו לרוב ילמדו בקורס את יסודות החשמל והאלקטרוניקה, אבחון תקלות וביצוע בדיקות שונות במערכות חשמל שונות. כמו כן הקורס מתאים לאנשים אשר מחפשים הזדמנויות חדשות כמו התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי. זהו תחום אשר תופס תאוצה בשנים האחרונות ובהחלט יכול לשחק תפקיד משפיע בשנים הבאות.

   במידה ומעוניינים בלימודים המעניקים תעודת הסמכה ממשלתית מטעם התמ״ת, יש ללמוד בקורס חשמלאי רכב דרגה 1 או 2. כאשר על המועמדים לקרוס דרגה 1 להיות בעלי רקע וניסיון של שנתיים לפחות בתחום הרכב, על מנת ללמוד דרגה 2 יש להיות בעלי תעודה דרגה 1. לחלופין ניתן ללמוד קורס משולב דרגה 1+2. לימודים במכללות המעניקות תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי אין צורך בניסיון קודם בתחום.  

   YouTube video

   תנאי קבלה לקורס חשמל רכב

   תנאי הקבלה ללימודי חשמלאי רכב במכללה המעניקה תעודת גמר מטעמה בלבד הינם 10 שנות לימוד ומעבר של ראיון אישי. חלק ממוסדות הלימוד אף פותחים את שעריהם לכל המעוניינים ללמוד.

   על מנת להתקבל ללימודים המעניקים תעודת הסמכה ממשלתית מטעם התמ״ת יש להיות בעלי הסמכות קודמות רלוונטיות או ניסיון בתחום. לקבלה ללימודי דרגה 1 יש להיות בעלי ניסיון של שנתיים לפחות בתחום הרכב. על מנת להתקבל ללימודי דרגה 2 יש להיות בעלי תעודה דרגה 1 ובעלי ניסיון של 3 שנים לפחות בעבודה בתחום רלוונטי.

   חשוב לבדוק לפני שנרשמים

   לפני ההרשמה ללימודים חשוב לוודא מהי התעודה אותה אתם מקבלים בסיום הלימודים. באופן כללי מומלץ מאוד ללמוד במוסדות לימוד בהם הקורס מאושר ומפוקח על ידי משרד העבודה והכלכלה. כך תקבלו תעודת הסמכה ממשלתית אשר תיתן לכם עדיפות גבוהה יותר בקרב מעסיקים רבים, זאת מאחר שתכני הקורס הנלמדים מפוקחים ומאושרים.

   במידה ואין ברשותכם שום ידע וניסיון קודם בתחום, עליכם להתחיל בלימודי הבסיס אשר נלמדים במוסדות לימוד שונים בהם מוענקת תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי. במקרה זה בדקו כי התוכנית הלימודית אכן מקיפה ועדכנית. חשוב לבדוק כי במקביל ללימודים תיאורטיים מתקיימים לימודים פרקטים מעשיים בכמות מספקת, הסילבוס כולל מערכות טכנולוגיות רלוונטיות ונושאי לימוד עדכניים. 

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים או התקשרו:
    077-729-6493

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    מה לומדים בקורס חשמלאי רכב?

    התוכנית הלימודית משתנה בין מוסדות הלימוד השונים, ברוב המוסדות הלימודים יכללו את הנושאים הבאים:

    • יסודות האלקטרוניקה
    • יסודות החשמל
    • מערכות חשמל ברכב – מערכת ההתנעה, מערכת הטעינה, מערכת ההצתה, מערכת התאורה, מערכת מיזוג אוויר.
    • דיאגנוסטיקה – איתור ותיקון בעיות חשמל שונות ברכב, היכרות עם ציוד בדיקה ממוחשב.
    • מצבר הרכב- בדיקה וטעינה של מצברים, חיבור מצבר, מבנה המצבר ותהליכים שונים.
    • מערכות הזרקת דלק ברכבים
    • חלונות חשמל, נעילה מרכזית, צופרים ומגבים
    • מערכות מיגון, מערכות נעילה, מערכות מולטימדיה ומערכות שמע שונות.

    איזה תעודה מקבלים בוגרי קורס חשמלאי רכב?

    בוגרי הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו הם למדו. בוגרים בעלי ניסיון בתחום אשר למדו בקורס חשמל רכב דרגה 1 או 2 יקבלו תעודת הסמכה ממשלתית מטעם משרד העבודה והכלכלה. בנוסף, בוגרי דרגה 2 יוכלו להמשיך ללימודי הסמכה לניהול מוסך רכב.

    אפשרויות התעסוקה של חשמלאי רכב

    בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון רחב של עבודות ותפקידים. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה במוסכים פרטיים או מוסכים מורשים, כמו כן ניתן להשתלב בחברות השכרת רכבים וליסינג. כמו כן ניתן לעסוק בתחום באופן עצמאי ולהעניק שירותים ללקוחות פרטיים ועיסקיים.

    בנוסף ניתן להמשיך ללימודי המשך לניהול מוסך ולפתוח מוסך פרטי או ללימודי המשך כמו טכנאות רכב או לימודי הנדסאי רכב אשר מאפשרים גיוון תעסוקתי רחב עוד יותר. 

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך