ביתבלוגלמה כדאי ללמוד להיות טכנאי גז?

למה כדאי ללמוד להיות טכנאי גז?

לימודים תמיד היו ותמיד יהיו חלק בלתי נפרד מחיינו הבוגרים. בישראל, אנשים מסיימים את הצבא ומתחילים לבדוק מה ללמוד. תחום הלימודים שבחרו יהיה זה שהם יעסקו בו בעתיד או בתחומים הדומים לו. 

כחלק מהבחירה, לוקחים בחשבון את התועלות של המקצוע הכוללות בין היתר את השכר, העניין ואפיקי ההתקדמות. במאמר הבא נסביר למה כדאי ללמוד את התחום של טכנאי גז ונסביר מה לימודים כאלו דורשים מכם. 

למה טכנאי גז הוא מקצוע מבוקש? 

גז הוא אחד המשאבים הכי חזקים שיש כיום. בעזרת גז אנו מבשלים, מחממים מים בבית, מפעילים מזגנים ועוד. בשני העשורים האחרונים, עם התקדמות הטכנולוגיה, גם תחום הגז התפתח מאוד וכיום נכרת מגמה שבה אנשים רבים מעדיפים לעבוד עם גז על פני משאבים אחרים שעולים יותר יקר. 

עם המגמה שהולכת וגדלה, החלה דרישה גדולה מאוד לטכנאי גז וכיום מדובר על מקצוע מאוד מבוקש שכדאי ללמוד אותו. 

מה היתרונות שיש במקצוע טכנאי גז?

המקצוע של טכנאי גז מגיע עם מגוון יתרונות. הנה כמה יתרונות שכדאי להכיר:

  1. כמעט בכל בית משתמשים בגז לבישול וכדי להתקין את הכיריים קיים חיוב לבצע התקנה על ידי טכנאי גז. 
  1. טכנאי גז מוסמך יכול לבחור האם להיות שכיר בחברה או להיות עצמאי בתחום. אם אתם לא אוהבים שיש מעליכם בוס שמנהל אתכם, במקצוע הזה אתם תהנו מאוד. 
  1. המקצוע כל הזמן עובר חידושים בהתאם לטכנולוגיה ולאדם העוסק בתחום יש המון לאן לשאוף מהבחינה הזו. אם אתם מכירים את עצמכם כאנשים שאפתניים שאוהבים לרכוש ידע, זה בדיוק המקצוע עבורכם. 

מה צריך ללמוד כדי להיות טכנאי גז?

כדי להיות טכנאי גז מומלץ, עליכם ללמוד קורס תיאורטי וקורס מעשי העומדים בדרישות שנקבעו לתחום. הקורס נקרא גפ"מ והוא נלמד בשתי רמות. רמה 1 היא הרמה המחייבת את כל המתקינים והרמה השנייה היא תוספת ידע לבעלי ניסיון. 

כחלק מקורס טכנאי גז תלמדו איך מבצעים התקנה נכונה ואיך שומרים בעבודה עם גז על תקנות הבטיחות שהינן חשובות מאוד ועשויות לסכן אתכם ואת האנשים שאתם מתקינים להם את הגז בבית. התפקיד של טכנאי הגז הוא מאוד חשוב ולכן הקורס הוא הכרחי. ללא קורס בתחום לא ניתן לעסוק במקצוע.

קורס טכנאי גז

איך מוצאים עבודה בתחום לאחר הלימודים?

לאחר הלימודים יעמדו בפניכם שתי אפשרויות: האחת היא להיות שכירים בחברה המעסיקה טכנאי גז ושנייה היא להיות עצמאיים בתחום. אם בחרתם להיות שכירים, הרי שתוכלו לקבל המון ניסיון במקום העבודה ולא תצטרכו לדאוג לשיווק. 

אם תבחרו להיות עצמאיים, לא יהיה לכם בוס, תוכלו לנהל את הזמן שלכם אל מול הלקוחות, אך תהיו חייבים לבצע שיווק של העסק שלכם. כחלק מהשיווק, חשבו איך הלקוח חושב כשהוא שואל את עצמו איך לבחור טכנאי גז. 

לסיכום, אחד המקצועות היותר מבוקשים כיום הוא טכנאי גז. אם אתם מתלבטים, חזרו ליתרונות המקצוע ותראו כמה הוא כדאי לכם. 

המאמר באדיבות חברת אלוף הגז.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך