ביתבלוגמה באמת טכנאי המיגון והאבטחה חושבים על עבודתם?

מה באמת טכנאי המיגון והאבטחה חושבים על עבודתם?

טכנאי מיגון ואבטחה משחקים תפקיד משמעותי ביצירת אווירה וסביבה בטוחה ויעילה יותר עבור אנשים. הם גם אחראים על התקנה של ציוד טכנולוגי מתקדם עבור עסקים וארגונים שעוזר להם לפתור בעיות רבות.

כל יום בחייו של טכנאי המיגון והאבטחה הוא שונה מקודמו, אך בכל יום כזה הוא יוצר שינוי משמעותי עבור לקוחותיו.

שאלנו שלושה טכנאי אבטחה שונים מספר שאלות על מנת להבין לעומק מה הם באמת חושבים על עבודתם, מה לדעתם הופך את העבודה שלהם למאתגרת ומספקת והאם הם היו ממליצים לאחרים להיכנס לתחום הזה.

מה הכי מרגש אתכם בעבודה?

שאלנו את הטכנאים מה הכי מרגש אותם במסגרת עבודתם כטכנאי מיגון ואבטחה, והנה התשובות שענו:

טכנאי 1: הגיוון בעבודה שלי הוא מה שמרגש אותי. תמיד יש משהו חדש כך שאף פעם אין תחושת שחיקה ושעמום. אני פוגש המון אנשים חדשים, פרויקטים מאתגרים, מוצרים מתקדמים, הרבה פעמים אני מוצא את עצמי מתלהב ומופתע מהטכנולוגיות יותר מהלקוח שמולי.

טכנאי 2: הדבר שמרגש אותי הוא ההתחלה של כל פרויקט, אני קודם כל שומע את הבעיות של הלקוח, תוך כדי שהוא פורש בפני את כל הבעיות שלו אני מתחיל לקבל רעיונות לפתרון ומשם זה ממשיך להתגלגל. אני אוהב לראות את הלקוח מתלהב איך הרעיון יוצא לפועל ואיך אני מצליח לפתור לו את הבעיה ולשפר לו את איכות החיים.

טכנאי 3: הדבר שמרגש אותי הוא ללמוד כל הזמן את הטכנולוגיות החדשות, אני פשוט אוהב להתעסק בטכנולוגיה ולגעת כל היום במכשירים החדשניים ביותר בשוק, לגלות מה האפשרויות שלהם ולהלהיב את הלקוחות בתחביב שלי.

מה היתרונות להיות טכנאי מיגון ואבטחה?

הטכנאים נשאלו מהם היתרונות העיקריים במקצוע שלהם, רוב הטכנאים ציינו את 5 היתרונות הבאים כמשמעותיים ביותר.

  1. סיפוק אישי ומקצועי – כל הטכנאים הצביעו על הסיפוק האישי והמקצועי כאחד היתרונות הבולטים בתחום, הם ציינו כי התחושה שהם הצליחו ליצור סביבה בטוחה ונעימה יותר עבור הלקוח שלהם היא הגורם העיקרי לסיפוק המקצועי והאישי, כמו כן המבט המרוצה בעיניי הלקוחות כאשר הם ראו את התוצאה הסופית בנוסף לחברויות והקשרים החמים שהם מצליחים לרקום תוך כדי עבודה יוצרים סיפוק משמעותי. 
  2. להיות חלק מתעשייה מתפתחת – הטכנאים ציינו כי לא מדובר רק בהתקנה של גלאי תנועה או מצלמות אבטחה. תעשיית האבטחה לא מפסיקה לצמוח ולהתפתח. הטכנאים סיפרו כי הם לא רק מחברים ומעבירים חוטי חשמל, אלא מתפקדים במגוון כובעים כמו יועצי אבטחה, אנשי מכירות, מתכנתים ועוד.
  3. למידה בלתי נגמרת – האפשרויות להרחיב את הידע בנוגע לטכנולוגיות העדכניות הן בלתי נגמרות. עבודה עם מגוון רחב של מערכות שונות תורמת גם לידע הכללי של הטכנאים וגם לאפשרויות הקידום והתעסוקה שלהם בעתיד.
  4. שירותיות – הטכנאים ציינו כי יתרון משמעותי נוסף בעבודתם הוא מפגש עם אנשים רבים חדשים והיכולת שלהם לעזור ולפתור בעיות במגוון רחב של תחומים ותעשיות. 
  5. גיוון בעבודה – הסביבה, האנשים והטכנולוגיה משתנה כל הזמן, לעולם אין יום זהה לקודמו. כמעט ולא קיימים רגעים משעממים בעבודה.

מה העצה שלכם למי ששוקל להיכנס לתחום?

לסיום שאלנו את הטכנאים מה הם היו מייעצים למי ששוקל להיכנס לתחום ולעבוד כטכנאי מיגון ואבטחה.

טכנאי 1: ״אל תתפשרו על בינוניות על ידי כך שתעשו את המינימום הנדרש. קחו את הזמן והשקיעו בלמידה, כך תהפכו להיות יעילים יותר עבור עצמכם ועבור הארגון בו אתם עובדים.״

טכנאי 2: ״העבודה היא לא קלה, דרושה עבודה קשה והתמדה. התפקיד שלנו הוא להעניק שירות ולוודא כי כולם בטוחים בתוך ומחוץ לארבעת הקירות שלהם.״

טכנאי 3: ״שמרו על ראש פתוח ולימדו מניסיון של אחרים. יש עשרות דרכים שונות לפתור בעיה אחת, תסתכלו, תקשיבו ותלמדו מאחרים מנוסים יותר מכם. לאחר מכן תוכלו לפתח את השיטות שלכם לפתרון הבעיות השונות.״

טכנאי 4: ״אם אתם מחפשים עבודה או קריירה שתעניק לכם את האפשרות ללמוד הרבה מערכות שונות ותתן לכם הזדמנות להתפתחות תעסוקתית אז התחום הזה הוא בדיוק בשבילכם״.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך