קורס טכנאי מיגון ואבטחה

קורס טכנאי מיגון ואבטחה מכשיר את תלמידיו להתקנה, אחזקה, תיקון והתאמה של מערכות מיגון, אבטחה ואזעקה שונות. הקורס יעניק את כל הכלים הדרושים לטכנאי מקצועי ומיומן לצורך תפעול ותחזוקה של המערכות המורכבות ביותר הקיימות בתחום, תוך לימוד הצד הטכני בצורה מעמיקה ויסודית, התקנת המערכות השונות, איתור תקלות ופתרונן באופן יעיל ואפקטיבי.

לצערנו הרב פריצות, גניבות וונדליזם לא הולכים להיעלם מן העולם בקרוב, להפך,דווקא בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה באחוזי הפשיעה בערים רבות בארץ. היום כמעט כל בית פרטי או עסק מתקינים מצלמות אבטחה על מנת למנוע גניבות ופגיעה ברכוש.

בתים רבים הנעזרים בשירותי בייביסיטר ומשק בית מתקינים מצלמות אבטחה מחשש לביטחון ילדיהם ורכושם. בנוסף לכך, טכנולוגיות אבטחה ומיגון מתקדמות יותר בתחום אף מסוגלות למנוע פגיעות וסכנות חמורות. 

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מדוע ללמוד קורס טכנאי מיגון ואבטחה?

  אחד הדברים החשובים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מקצוע הוא השיקול הכלכלי – האם נוכל להתפרנס בכבוד וכמה זמן יקח לנו עד שנתחיל להרוויח? אם שאלתם את עצמכם את שתי השאלות האלה, קורס טכנאי מיגון ואבטחה הוא הקורס הנכון בשבילכם.

  תחום המיגון והאבטחה נמצא בעלייה מתמדת בעקבות פיתוחים טכנולוגיים חדשניים היוצאים לשוק בתדירות גבוהה, ככל שהמערכות משוכללות יותר כך נדרש איש מקצוע מיומן יותר על מנת להתקין ולתפעל אותם. יתרון נוסף בתחום הוא האפשרות לעבוד כשכיר בחברה מוכרת עם שכר מתגמל או כעצמאי השולט בגובה ההכנסה שלו.

  כמה זמן לומדים בקורס טכנאי מיגון ואבטחה?

  משך הלימודים בקורס טכנאי מיגון ואבטחה נמשך בממוצע בין 6 ל- 8 חודשים והוא משתנה בין המוסדות השונים.

  משך הלימודים תלוי גם במסלול הלימודים, כאשר רוב המוסדות מציעים מסלול שישי בוקר או מסלול ערב על מנת לאפשר לאנשים בעלי מחויבויות קודמות כמו עבודה ולימודים נוספים להשתלב בקורס.

  בחלק ממוסדות הלימוד הקורס מתקיים במתכונת של 2 מפגשים בשבוע ובאחרים פעם אחת, דבר שעלול גם כן להשפיע על אורך הקורס.

  כמה עולה קורס טכנאי מיגון ואבטחה?

  עלות קורס טכנאי מיגון ואבטחה נעה בין 6,000₪- 9,000₪ המחיר משתנה בין מוסדות הלימוד השונים בהתאם להיקף הקורס. ברוב מוסדות הלימוד ניתן לשלם עבור הקורס באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.

  כמה מרוויח טכנאי מיגון ואבטחה?

  משכורתו של טכנאי מיגון ואבטחה מתחיל נעה בין 7,500₪ – 11,000₪. בעוד טכנאי מיגון ואבטחה בעלי וותק יוכלו להרוויח בין  12,000₪ – 18,000₪.

  המשכורת תלויה בתפקיד אותו מבצע הטכנאי, רמת הניסיון והידע שיש ברשותו. בנוסף לכך המשכורת משתנה גם בין אזורים ובין ארגונים שונים בארץ. כאשר באזור המרכז ובסקטור הפרטי אפשרויות השכר גבוהות יותר מאשר בסקטור הציבורי.  

  טכנאי מיגון ואבטחה עצמאי יכול להרוויח משכורת של 30,000₪ ומעלה, בהתאם לכמות העבודה שהוא מצליח לסדר לעצמו ובהתאם לתחום ההתמחות שלו. 

  YouTube video

  איפה טכנאי מיגון ואבטחה עובדים?

  בוגרי קורס טכנאי מיגון ואבטחה יוכלו להשתלב במגוון עבודות בתחום: תפקידי ייעוץ ומכירה בתחום המיגון והאבטחה, חברות ביטוח, חברות אבטחה, חברות הייטק, גופים ציבוריים ועוד.

  חלק ממוסדות הלימוד מסייעות לבוגרים בהשמה והשתלבות בשוק העבודה, חלקן אף מציעות ליווי ותמיכה לבוגרים המעוניינים לפתוח עסק עצמאי בתחום.

  הבוגרים יכולים להתקין מערכות מסוגים שונים בעסקים ובבתים פרטיים של לקוחות, להעניק שירותים נוספים של שדרוג ותחזוקה של המערכות באופן שוטף.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   מה לומדים בקורס טכנאי מיגון ואבטחה?

   תכנית הלימודים בקורס טכנאי מיגון ואבטחה משלבת בין לימודים תיאורטיים לבין לימודים פרקטיים ומעשיים. הנושאים הנלמדים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד.

   רוב מוסדות הלימוד דואגים לעדכן את החומר הנלמד בהתאם לדרישות וחידושים בשוק העבודה. התכנים הנלמדים ברוב מוסדות הלימוד הינם:

   • לימודי יסוד – סוגי מצלמות אבטחה, משדרים אלחוטיים, תוכנות צפייה והקלטה, יחידות דיבור
   • מערכות אזעקה – תכנון מערכות התראה, לחצן מצוקה, בקרות כניסה, התקנת גלאים,  גילוי פריצה 
   • מערכות מיגון כללי – הרכבת מערכות מיגון, תכנות מערכות, התקנה וטיפול בבקרות כניסה, מערכות בית חכם.
   • התקנת מערכות– התקנת מערכות גלאי אש ועשן, מערכות הקלטה וטלוויזיה במעגל סגור, מערכות אינטרקום, מערכות IP
   • מצלמות וצגים – מצלמות אינפרא אדום, מצלמות לילה ויום, מצלמות מוסלקות
   • התנסות מעשית ואיתור תקלות
   • הסמכה לעבודה בגובה

   חשוב לבדוק לפני שנרשמים

   לפני הרישום למוסד לימודים לקורס טכנאי מיגון ואבטחה מומלץ מאוד לבדוק את התוכנית הלימודית. בדקו האם התוכנית מעודכנת בהתאם לפיתוחים ולחידושים המתרחשים בשוק. 

   בנוסף, מאחר וחלק ניכר מהתוכנית הלימודית הם לימודים מעשיים, חשוב לבדוק כי התוכנית הלימודית מקיפה ככל הניתן על מנת שתקבלו את הניסיון המעשי שתידרשו לו, ודאו כי התוכנית כוללת את מכשירי האבטחה החדשניים ביותר בשוק ודגמים ישנים יותר בכדי שתוכלו להעניק את הפתרון הטוב ביותר ללקוחותיכם.

   העיסוק בתחום המיגון והאבטחה אינו תחום מוסדר ומפוקח, קיימת האפשרות ללמוד במוסד לימודים מוכר ומפוקח על ידי משרד העבודה המעניק תעודת הסמכה של משרד העבודה או שתוכלו לבחור במוסד בו התעודה הינה תעודה מקצועית מטעם המוסד הלימודי. בכל מקרה מומלץ מאוד לבחור במוסד לימודים בעל שם טוב ומוכר בתחום, כך תוכלו להבטיח לעצמכם יתרון משמעותי על פני המתחרים שלכם בזמן חיפוש עבודה. 

   YouTube video

   תנאי קבלה לקורס טכנאי מיגון ואבטחה

   תנאי הקבלה לקורס טכנאי מיגון ואבטחה משתנים בהתאם למוסדות הלימוד. רוב מוסדות הלימוד מציבים דרישות קבלה בסיסיות במיוחד.

   על המועמדים להיות בוגרי 10 או 12 שנות לימוד (משתנה בין המוסדות), יתכן וחלק מהמוסדות ידרשו בגרות מלאה. על המועמדים לעבור ועדת קבלה או ראיון אישי לבדיקת התאמה למסלול. בנוסף, על המועמדים להיות מעל גיל 21 ובעל עבר פלילי נקי.

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    תעודת הסמכה

    בוגרי קורס טכנאי מיגון ואבטחה יזכו לתעודה מקצועית מטעם המוסד הלימודי בו הם למדו. כדי לקבל את תעודת ההסמכה יש לעמוד בדרישות המוסד הלימודי ומעבר הבחינות העיוניות והמעשיות בהצלחה. במוסדות הלימוד בהם הקורס מוכר ומפוקח על ידי משרד העבודה, התלמידים ידרשו לגשת למבחנים חיצוניים אשר בסיומם יקבלו תעודת הסמכה מטעם משרד העבודה.

    למי מתאים קורס טכנאי מיגון ואבטחה?

    הקורס מיועד לאנשים בעלי חוש טכני מפותח המעוניינים להשתלב בתחום. הקורס מתאים במיוחד לאנשים בעלי רקע בחשמל, אלקטרוניקה ומחשבים המעוניינים בהסבה מקצועית או כניסה לתחום מעניין ומאתגר בעל ביקוש רב.

    היתרון הגדול של הקורס הוא הביקוש העולה לטכנאי מיגון ואבטחה מקצועיים במשק ובאפשרויות התעסוקה הרבות. אנשים המעוניינים לרכוש מקצוע מתגמל שיאפשר להם לעבוד כשכירים ועצמאיים. 

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך