ביתבלוגכל מה שצריך לדעת על תחום הגז

כל מה שצריך לדעת על תחום הגז

אם אתם שואלים מה עושה טכנאי גז או מה כוללות עבודות של טכנאי גז, כדאי להכיר קודם כל את היסודות של תחום טכנאות הגז. הגעתם למדריך הנכון, הנה כל מה שצריך לדעת על תחום טכנאות הגז, המשיכו לקרוא. 

לאחר סיום קורס טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז יהיו אחראים על תחזוקה ותיקון של מערכת הגז במבנים, מפעלים ובתים. כמו כן, לטכנאי גז יש מגוון רחב של משימות שעליהם לבצע על בסיס יומי. הם עובדים על סוגים שונים של מערכות צנרת גז המשתנות מגז טבעי לפרופאן, למימן ועד לקיטור. התפקיד דורש מיומנויות בסיסיות כמו פתרון בעיות, חשיבה ביקורתית וקבלת החלטות. אם כך, מה עושה טכנאי גז מוסמך? המשיכו לקרוא לקבלת כל התשובות. 

תחזוקה שוטפת של מערכות הגז ותיקונים שונים 

מעבר לכך שטכנאי גז אחראים על בדיקה, תיקון ותחזוקה של מערכות צנרת גז, הם גם מבצעים תחזוקה שוטפת כמו בדיקת לחץ וגילוי דליפות גז. ולגבי עבודות של טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז עובדים במגוון תעשיות, כולל חיפושי נפט וגז, ייצור, כרייה, ייצור חשמל, הובלה והפצה ועוד. 

במילים פשוטות, טכנאי גז אחראים לבטיחות מערכות הגז. הם מוודאים שהגז בטוח לשימוש על ידי בדיקתו, תיקונו והחלפת חלקים. אם יש צורך בכך, חלק מטכנאי הגז גם יודעים כיצד לתקן כיריים ומתקני גז אחרים כמו פטריות חימום ותנורי גז. 

מה עושה טכנאי גז? 

לאחר סיום קורס טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז חייבים להיות בקיאים בכל סוגי הגזים והשפעותיהם על בני האדם והסביבה. הם גם צפויים להיות מסוגלים לעבוד עם גזים שונים בתנאים משתנים, כולל גזים בלחץ גבוה, בלחץ נמוך, בקירור ובגזים קריוגניים. כתוך כך, טכנאי גז עובדים עם מגוון ציוד שונה לרבות מדדים, ווסתי לחץ, מונים, מדי זרימה ועוד. 

טכנאים מסוימים יעבדו רק על סוג אחד של ציוד גז, בעוד שאחרים עשויים לעבוד על מגוון סוגים שונים של ציוד בהתאם לאחריות העבודה שלהם. כמו כן, טכנאי גז גם מספקים שירותים הקשורים לרשתות חלוקת גז על מנת להבטיח אספקה בטוחה ואמינה של גז טבעי לבתים ולעסקים. טכנאי גז עובדים עם חומרים דליקים מאוד כמו מתאן (גז טבעי) או פרופאן או מימן גופרתי בחללים סגורים, מה שמחייב הסמכה לפי החוק כדי לעבוד עם חומרים מסוכנים.

מה כולל קורס טכנאי גז?

קורס טכנאי גז הוא הסמכה סטנדרטית למי שרוצה לעבוד בתעשיית הגז. קורס זה יספק לכם את הכישורים והידע הדרושים לעבודה בתעשייה, אבל חשוב לציין שיש רמות סמכות שונות בתעשיית הגז. באופן כללי, קורס טכנאי גז כולל נושאים כמו תקני בטיחות ובריאות, מערכות הפצת גז, מאפיינים כימיים וסכנות של גזים, מדידת לחץ וזרימה בגז, נהלי תגובה לשעת חירום ועוד. המידע בשיתוף פורטל אייגז – https://www.igaz.co.il 

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך