ביתבלוגאיך למצוא עבודה בתחום המנעולנות

איך למצוא עבודה בתחום המנעולנות

מנעולן הוא אדם המתמחה בהתקנה, פריצה ופתיחה של מנעולים וכן בייצור או שכפול מפתחות. מנעולן נקרא גם טכנאי כספות, שכן לרוב הוא אחראי על פתיחת כספות או פריצתן, אם כי חלק מהכספות מצריכות הכשה מיוחדת לתפעולן.

אם אתם רוצים למצוא עבודה בתור מנעולנים, קודם כל, חשוב לדעת כי על מנת להפוך למנעולן תצטרכו לעבור התלמדות או קורס מנעולנות זה. אורכו של קורס זה ישתנה בהתאם לסוג הקורס ולמוסד בו אתם לומדים, אבל בד"כ יהיה מדובר על מספר שבועות ועד מספר חודשים בודדים. בתוך כך, קורס מנעולן בד”כ כולל נושאים בנושא פריצת או התקנת מנעולים בסיסיים ומתקדמים יותר, התקנת חלקי דלתות, התקנה ותיקון כספות, שכפול מפתחות ועוד.

כמה ירוויח מנעולן שכיר?

יש אנשים שעוברים 7 מדורי גהינום עד שהם מוצאים מנעולן אמין שהם יכולים לסומך עליו. למציאת מנעולן בקרבתך בד"כ נדרשים כמה וכמה ניסיונות. בפעם הראשונה, לעיתים מגלים שחלק מהמנעולנים אינם מהימנים או מקצועיים דיה. 

לאחר שמנסים כמה מנעולנים שונים, מבינים שמנעולן איכותי הוא מצרך נדיר וחשוב. וזאת אחת הסיבות לכך שמקצוע המנעולנות הוא מקצוע רווחי, כיוון שאנשים מוכנים לשלם על שירות מקצועי. ואם אתם טובים בתחום שלכם, אתם יכולים להרוויח בין 7,500 ₪ ל-10,000 ₪ ומעלה בתור שכירים. 

מבחינת קידום הקריירה בתחום, בד"כ אפיק הקידום אינו נרחב, אבל עדיין קיים. למשל, עם הזמן, תוכלו להתמודד על תפקידים כמו מנהלים אזוריים של מנעולנים, ראשי צוותים וכולי. אם אתם מתכננים להיות עצמאים בתחום, המשיכו לקרוא. 

כמה ירוויח מנעולן עצמאי וכיצד מוצאים עבודה?

אם תהיו עצמאים בתחום, השכר הממוצע יכול לנוע בין 12,000 ₪ ל-15,000 ₪ ומעלה. ככל שתצברו יותר הכשרות בתחום, ככה תוכלו להעניק סל שירותים רחב יותר ולהיות יותר רווחיים. לדוגמה, אתם יכולים ללכת להשתלמות העוסקת בפריצת כספות או פריצת מכוניות.  

אם תבחרו להיות עצמאים בתחום של מנעולנים, כדי למצוא עבודה במנעולנות תצטרכו בהתחלה כנראה להתלוות למנעולן ותיק. עם הזמן, תוכלו לרכוש מספיק ידע, ניסיון וכישורים כדי לפרוש ענפיים ולהמריא לדרך הקריירה העצמאית שלכם. 

איך למצוא עבודה בתור מנעולן?

ישנן דרכים רבות למצוא עבודה כמנעולן. אתם יכולים להשתמש באינטרנט, במדיות החברתיות ואפילו במודעות הדרושים. ישנם אתרים רבים המספקים הצעות עבודה למנעולנים, כאשר חשוב לציין שלא לכל המנעולנים יש את אותם כישורים. ולכן, יהיה חשוב לחפש עבודת מנעולנות בהתאם לסט הכישורים שלכם. 

אם אתם מחפשים למשל עבודה בפריצת כספות, תחפשו את ביטויי המפתח האלו בגוגל או בפייסבוק. כמו כן, תמיד יש לכם את האופציה של חברות כוח אדם. ולבסוף, בימינו ישנם גם פורטלים אשר מרכזים בתוכם מגוון עבודות מנעולנות לכל דורש ודורשת. הפורטלים מבצעים כבר מראש סינון מסוים של חלק מהמשרות לפי הצרכים שלכם, ככה שהם אופציה טובה. 

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך