קורס מנעולן

רוב הסיכויים כי רובנו נתקלנו במהלך חיינו במנעול תקול או נעול הדורש פריצה מיידית או תיקון. להינעל מחוץ לבית או לרכב דווקא ברגע בו אנו צריכים להיכנס אליו במהירות יכול להיות סיפור מאוד לא נעים ולעיתים אף כרוך בסכנת חיים ממשית, במקרים בהם מדובר בתינוק או פעוט הננעל ברכב, בית עם מכשירי חשמל או גז דולקים וכו׳. מנעולן הוא מקצוע מבוקש מאוד בשוק, עיקר עבודתו מאופיינת בקריאות מצוקה וטיפול בתקלות לבין התקנת מערכות נעילה חדשות ומשופרות לבתים ועסקים. 

מטרת קורס מנעולנים הינה להכשיר את הסטודנטים לפתרון תקלות נעילה שונות, כגון: דלתות, כספות, רכבים ועוד. במהלך הלימודים התלמידים ילמדו כיצד לאבחן ולפתור תקלות נעילה במהירות וביעילות רבה כגון שבר, תקלה או נעילה בלתי רצויה במערכת הנעילה. הלימודים כוללים לימודים תיאורטיים לצד לימודים פרקטיים ומעשיים כמו טכניקות פריצה מתקדמות, סוגי מערכות נעילה, כלים דרושים לפריצה וכיצד להימנע  מיצירת נזק למערכת הנעילה.

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מחיר של קורס מנעולנים

  המחיר של קורס מנעולן נע בין 3,500 ל- 6,500 ש״ח. המחיר משתנה בהתאם למוסד הלימודי ולתוכנית הלימודית. ככל שתוכנית הלימודים מקיפה יותר וארוכה כך המחיר יעלה בהתאם. ניתן ללמוד קורס מנעולן מטעם משרד הכלכלה, במקרים אלו הקורס מסובסד ובעל מחירים אטרקטיביים יותר או לחלופין לבחור בלמידה במוסד פרטי המעניק קבוצות למידה קטנות יותר ולעיתים אף כלים מתקדמים יותר ודגש על לימודים פרקטיים מעשיים. בנוסף חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם סדנאות שיווק אשר נועדו לעזור לבוגרי הקורס להשתלב בתעשייה בצורה הטובה והמהירה ביותר.

  YouTube video

  למי מתאים קורס מנעולן

  קורס מנעולן מתאים מאוד לאנשים בעלי רקע טכני בסיסי וידע בכלי עבודה, המעוניינים לעשות הסבת מקצוע או אפשרות להכנסה נוספת. עבודה במנעולנות מאפשרת עבודה עצמאית בהתאם ללוח הזמנים ובכמות העבודה שאתם קובעים לעצמכם הקורס, ניתן לעסוק בתחום כעצמאי לחלוטין, בצורה קבלנית העוזרת לכם לקבל קריאות ועבודות חדשות ובתמורה אתם מתחלקים ברווח מהעבודה שבוצעה. כמו כן תוכנית הלימודים מותאמת לאנשים עובדים ומאפשרת לימודים בקורס ללא פגיעה בעבודה העיקרית.

  האם כדאי ללמוד קורס מנעולן?

  אחד הגורמים בהם יש להתחשב כאשר בוחרים במקצוע לחיים הוא אפשרויות הפרנסה והתעסוקה הקיימות בו. להבדיל ממקצועות רבים אחרים מנעולנות איננו תחום עונתי והביקוש לשירותיו של המנעולן מתפרסים על פני כל השנה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, מערכות הנעילה משתכללות והופכות להיות מבוקשות יותר ויותר, כך גם כמות התקלות גדלה בהתאם.

  לכן, יש לקחת בחשבון כי מצד אחד מדובר בתחום שמתפתח כל הזמן ודורש למידה והתמקצעות מתמדת ומצד שני זהו תחום מאתגר במיוחד הדורש יכולות טכניות טובות, יכולת איתור ופתרון תקלות ביעילות ובזריזות ולעיתים אף זמינות בשעות עבודה לא סטנדרטיות. במידה ועזרה וחילוץ אנשים גורמים לכם לתחושת סיפוק המקצוע הזה בהחלט עבורכם.

  YouTube video

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   מה לומדים בקורס מנעולן?

   התכנית הלימודית של קורס מנעולנות משתנה בין המוסדות השונים וכוללת בתוכה מגוון רחב של נושאי לימוד. חלק ממוסדות הלימוד אף מעניקים קורסים נוספים ללא עלות בתחומי השיווק והניהול שנועדו לעזור לבוגרים להשתלב בתחום, אחרים מספקים למידה פרקטית מורחבת עם הכלים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק. 

   • מבוא למנעולנות – תפקיד המנעולן, היבטים משפטיים, סקירת הענף, איסורים חוקתיים, בטיחות בעבודה, שיטות נעילה והציוד הנדרש לעבודה.
   • סוגי דלתות ומפתחות – שכפול מפתחות לבתים ורכבים, התאמת מפתחות למנעולים שונים, שכפול מפתחות לרכבים אלקטרוניים ושלטים לרכבים, התקנה של מנעולים חדשים, הרכבה ופירוק צילינדרים, מנעולים מכניים, מנעולים ביומטריים, דלתות עץ, דלתות פלדה, כספות דיגיטליות וכספות מכניות.
   • פריצת מנעולים – שיטות פריצה שונות הכוללות פריצת כספות שונות, פריצת באמצעות קדיחה, פריצת פלדלת,  פריצת מנעולי ג'ואל, פריצת רכבים, פריצה שקטה, שליפת מפתח שבור.
   • בונוסים – שיווק העסק, ניהול עסק עצמאי, תהליכי עבודה נכונה, כניסה למעגל העבודה, שירות לקוחות, תמחור נכון של השירותים.

   משך זמן של קורס מנעולן

   קורס מנעולנות אורך בין 3-5 חודשים, הקורס נערך במתכונת ערב וכולל 1-2 מפגשים בשבוע. משך הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים ובהתאם לתוכנית הלימודית.

   כמה מרוויח מנעולן?

   משכורתו של מנעולן משתנה בהתאם לאופי תפקידו ובהתאם לכמות העבודה. באופן כללי מנעולן יכול להרוויח מאותי שקלים בחודש או עשרות אלפי שקלים. פורץ מנעולים עצמאי ירוויח בהתאם לכמות הלקוחות שצבר במהלך התקופה, ככל שרמת ואיכות השירות גבוהים יותר כך הסיכוי לקבלת המלצות חדשות גבוהה יותר, כמו כן על מנעולן עצמאי לבצע מגוון פעולות הקשורות לחשיפה ופרסום העסק על מנת להגדיל את כמות העבודה.

   פורץ מנעולים העובד כשכיר משתכר בממוצע בין 6,000 ל- 12,000 ש״ח בחודש. ככל שרמת המקצועיות, הניסיון והוותק שלו גבוה יותר כך הוא ירוויח יותר.מנעולנים המתמחים במערכות נעילה מסובכות ומתקדמות יוכלו לדרוש סכומים גבוהים יותר לטיפול בתקלות. כמו כן, מנעולנים העובדים בשיטת קבלנות ירוויחו סכומים גבוהים של עשרות אלפי שקלים, מאחר והכנסתם אינה תלויה בכמות העבודה שהם מבצעים בעצמם אלא של כלל המנעולנים העובדים תחתם.

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    אפשרויות התעסוקה של טכנאי מנעולים

    בסיום הקורס הבוגרים יכולים לפתוח עסק עצמאי ולעסוק בתחום המנעולנות והאבטחה, בנוסף, הם יוכלו לעבוד כשכירים בחנויות או במקומות בהם משווקים מנעולים ומערכות נעילה שונות לבית, לרכב, למוסדות וארגונים שונים. מאחר ותחום המנעולנות הינו רחב אפשרויות התעסוקה של בוגרי הקורס הם רבות ומגוונות גם כעצמאים וגם בתור שכירים.

    YouTube video

    תנאי קבלה

    תנאי הקבלה לקורס מנעולן הם 11-12 שנות לימוד בהתאם לדרישות מוסד הלימודים, כמו כן הנרשמים ידרשו לספק תעודת יושר ממשטרת ישראל ולעבור ראיון אישי עם מנהלי התוכנית הלימודית.

    איזה תעודה מקבלים בוגרי קורס מנעולנים

    בסיום הקורס הסטודנטים יקבלו תעודת הסמכה של טכנאי מנעולנות מטעם המוסד הלימוד. במוסדות בהם הקורס מפוקח על ידי משרד הכלכלה ניתנת תעודת גמר ממשלתית מטעם משרד התמ״ת, בנוסף בחלק ממוסדות הלימוד הקורס מוכר על ידי משטרת ישראל. 

    על מנת להיות זכאים לתעודת ההסמכה יש לגשת למבחני ביניים ולעבור את מבחן ההסמכה בסיום הקורס בציון של 60 לפחות, בנוסף על המשתתפים לעמוד בנוכחות של 80% לאורך הקורס.

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך