ביתבלוגלימודי טכנאי סלולר – איך לגרום למכשירים תקולים לעבוד, ולעבוד מהר

לימודי טכנאי סלולר – איך לגרום למכשירים תקולים לעבוד, ולעבוד מהר

הטלפונים הסלולריים הפכו במאה ה-21 לחלק בלתי נפרד ומשמעותי במיוחד בחיים של כולנו. אין כמעט אדם בלי טלפון נייד, ולפעמים גם יותר מאחד, והשימוש בהם נרחב במיוחד ואינטנסיבי מאוד.

כתוצאה מכך יש גם לא מעט מקרים שבהם המכשירים המשוכללים סובלים מתקלה כזו או אחרת, ולכן ישנו ביקוש רב לשירותיהם של טכנאי סלולר. הדרך לעיסוק המתגמל עוברת בלימודים מתאימים – קורס טכנאי סלולר.

התכנים שנלמדים בקורס טכנאי סלולר

הטלפונים הסלולריים השתכללו באופן דרמטי עם השנים, וממשיכים להשתכלל כל הזמן. בפרט הייתה קפיצת מדרגה ב-2007 כשסטיב ג'ובס ז"ל הציג את האייפון, ובעקבותיו צצו עוד אינספור טלפונים חכמים. בהתאם גם לימודי טכנאי סלולר התפתחו, וכיום הם כוללים מגוון רחב מאוד של נושאים.

ביניהם: חשמל, אלקטרוניקה, חומרות בסמארטפונים, איתור תקלות בחומרה, מערכות ההפעלה IOS ואנדרואיד, רכיבי צילום, רכיבי תאורה, רכיבי שמע, חיבור לשרתי ארגון ואבטחת מערכות סלולר. תחום מרכזי נוסף הוא התקשורת והשידורים, והוא כולל תקשורת אנלוגית, תקשורת ספרתית, סוגי ערוצים, רוחב פס ועוד.

מענה מקצועי ומדויק לכל סוג של תקלה

הכשרת טכנאי סלולר נועדה להקנות להם את הידע הדרוש לטיפול בכל סוגי התקלות הנפוצות בטלפונים השונים שלנו. כולנו מכירים את התחושה הקשה כשהסמארטפון לא משתף איתנו פעולה, ולמעשה יש מחקרים שמראים כי אדם שנלקח ממנו הטלפון מרגיש כמעט כמו מי שחסר לו איבר בגוף. בהתאם טכנאי סלולר מיומן מעניק שירות שנתפש כהצלה של ממש.

בין השאר לימודי טכנאי סלולר מכשירים את המשתתפים בהם לזהות תקלות בלוחות אם ולספק להם מענה, לטפל בבעיות הקשורות לשקע הטעינה ו/או למטען, לדעת להחליף מסכים במהירות וביעילות, ובאופן כללי להבטיח שגם מכשירים תקולים יחזרו לעבוד, ולעבוד מהר. טכנאי סלולר מנוסה יכול גם להמליץ על הרשת המיטבית, כשחשוב לזכור שבהקשר של אינטרנט סיב אופטי הוא החיבור המהיר והיציב ביותר שיש כיום.

שילוב בין תיאורטי למעשי

לימודי טכנאי סלולר משלבים בין ידע תיאורטי לתרגולים מעשיים רבים. המטרה ברורה: לאפשר לתלמידים להטמיע את הידע הנרחב, ולהיתקל כבר במסגרת הלימודים בסיטואציות שונות שקרוב לוודאי יהיו מנת חלקם כשיעבדו בתחום. בדרך זו הם לומדים איך להתמודד עם כל סיטואציה, ויוצאים לשוק העבודה מוכנים לחלוטין לכל אתגר. מרכיב משמעותי נוסף בכל קורס שכזה הוא פרויקט גמר, שמביא גם הוא לידי ביטוי באופן פרקטי את כל הידע הרב שנצבר.

היקף הלימודים הוא כ-230 שעות לימוד. בדרך כלל מתכונת הלימודים היא מפגש שבועי אחד, בשעות הערב, אם כי ניתן למצוא גם לימודי טכנאי סלולר בימי שישי וגם בשעות היום. על-מנת לקבל את התעודה הנכספת יש להגיש כאמור פרויקט גמר וכן לעבור בחינות (גם עיונית וגם מעשית).

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך