קורס טכנאי סלולר

קורס טכנאי סלולר מכשיר את תלמידיו לפתרון תקלות תוכנה וחומרה במכשירי הסמארטפון והטאבלטים. הקורס אורך כ 3-7 חודשים במסגרת מוסדות לימוד המוכרים ומפוקחים על ידי משרד התעסוקה או על ידי גורמים פרטיים. בוגרי הקורס יקבלו תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי. הקורס שם דגש על ידע תיאורטי ופרקטי רחב, החל מדרג א׳ ועד דרג ד׳ המאפשר תיקון מלא של מכשירים מרמת התוכנה ועד לרמת הרכיב. 

כשהטלפונים הניידים כבר מזמן לא רק טלפונים, אלא מחשבים קטנים ועוצמתיים בעלי יכולות צילום אדירות, לא מפתיע שאנחנו לא יכולים להסתדר בלעדיהם. בעזרת המכשיר הקטן והמתוחכם מתנהלים עסקים, חשבונות בנק, תשלומים לרשויות, עדכונים וחדשות ואפילו שער החנייה שלי מאפשר לי לצאת רק דרך אפליקציה ייעודית                                                            

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  בנוסף לידע הטכני שלכם, תצטרכו גם סבלנות רבה וכישורי שירות לקוחות. ברוב המקרים טכנאי הסלולר הם אלה שפוגשים את בעלי המכשיר ומקיימים את האינטראקציה עם לקוחותיהם, וכידוע שירות לקוחות הוא לא תמיד עניין פשוט…

  מדוע ללמוד קורס טכנאי סלולר?

  צעירים רבים מחפשים דרכים חדשות להרוויח כסף גדול ומהיר, עבודות מלצרות או תארים ארוכים ויקרים באוניברסיטאות אינם מתאימים לכולם. העולם אומנם השתנה והכל הפך להיות דיגיטלי יותר, אך אותם מכשירים דיגיטליים הם בסופו של דבר מכשירים אלקטרוניים, וכמו כל מכשיר אלקטרוני הם נופלים, נשברים ונתקעים. כך שלבסוף כולנו מחפשים את אותו איש מקצוע שיעזור לנו להחזיר את המכשיר לחיים.

  אחד היתרונות הגדולים ביותר של המקצוע הוא הביקוש שהולך וגדל לטכנאי הסלולר. מידי שנה דגמים חדשים ומתקדמים יוצאים לשוק, חברות הסמארטפונים לא מפסיקות להתחרות ביניהן וממשיכות לייצר מדי שנה דגמים חדשים ומתקדמים יותר מהשנה הקודמת. אין שום ספק כי התחום הזה כאן כדי להישאר, כנראה שלנצח.

  מחירי הניידים המובילים בשוק ממשיכים להישאר יציבים ומחירם נע בין 3,500₪ ועד ל 6,000₪. רבים מהאנשים לא ימהרו לרכוש מכשיר חדש במקרה של תקלה או שבר ויפנו לשירותי התיקון.

  הביקוש הרב לתחום מקל מאוד על כניסת בוגרי הקורס לשוק העבודה, בין אם הם בוחרים לעבוד כשכירים או עצמאיים, מה שבטוח זה שכרגע יש מספיק עבודה לכולם בתחום.

  כמה עולה קורס טכנאי סלולר?

  עלות קורס טכנאי סלולר נעה בין 5,000₪ – 14,000₪. המחיר תלוי בהיקף הקורס ובאורך הקורס. בחלק מהמוסדות ניתן לקבל מלגות לצורך סבסוד הלימודים. מוסדות לימוד בפיקוח משרד הכלכלה אף מציעים לימודים מסובסדים על חשבון הפיקדון הצבאי.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   כמה מרוויח טכנאי סלולר?

   משכורת ממוצעת של טכנאי סלולר עומדת על כ- 8,000₪. רוב המעבדות מציעות בונוסים על פי קריטריונים שונים כמו מהירות תיקון, איכות התיקון, תקלה חוזרת וכו׳. בונוסים אלו יכולים להקפיץ את גובה המשכורת באופן משמעותי. בנוסף תפקידים כמו ראש צוות או מנהל מעבדה יעניקו תוספת שכר משמעותית.

   טכנאי סלולר שבחרו בדרך עצמאית אינם מוגבלים בגובה המשכורת החודשית. למעשה המשכורת שלהם תלויה בכמות העבודה שהם יכולים לספק, באיכות העבודה, שירות לקוחות ומכירת אביזרים וציוד נלווה.

   למרות שהדרך העצמאית נשמעת מפתה מאוד, חשוב לקחת בחשבון את כל ההוצאות הכרוכות בהחזקת עסק: שכירות, רכישת מלאי, עובדים והוצאות עסק נוספות.

   כמה זמן לומדים קורס תיקון פלאפונים

   משך קורס טכנאי סלולר אורך בין 3 ל- 7 חודשים. אורך הקורס תלוי במוסד הלימודים ובמבנה התכנית הלימודית. ככל שהתוכנית הלימודית תהיה מקיפה יותר כך יתארך משך הקורס. בנוסף לכך אורך הקורס תלוי גם במסלול הלימודים (מסלול בוקר או מסלול ערב) ובמספר המפגשים בשבוע.

   YouTube video

   איפה טכנאי סלולר עובדים?

   אפשרויות התעסוקה העומדות בפני טכנאי הסלולר הן רבות, החל מעבודה במעבדות סלולר של החברות המוכרות או במעבדות פרטיות. רבים אף בוחרים לפתוח עסק עצמאי ולהעניק שירותי תיקון ומכירת אביזרים נלווים המגדילים את המחזור החודשי באופן משמעותי. הרקע והניסיון הטכני שנרכש בקורס תיקון פלאפונים ובמהלך העבודה פותח דלתות לתחומים נוספים במגוון רחב של תעשיות לתפקידים טכניים שונים.

   קיימים כמה כישורים עיקריים שעל כל טכנאי סלולר להחזיק בהם בכדי לבצע את עבודתם כראוי. בראיון שערכתי עם עשרות טכנאי סלולר שונים מצאתי כי רובם ציינו כי הכישורים החשובים ביותר לתחום הם סדר וארגון, כוח פיזי וכישורים טכניים. כשביקשתי לתאר את היכולת החשובה ביותר עבור טכנאי סלולר רבים ציינו את יכולות השירות לקוחות והתקשורת הבין אישית שלהם בנוסף לאיתור ופתרון בעיות.

   כשמדובר בחיפוש עבודה, טכנאי סלולר רבים מחפשים משרות על פי מונחי חיפוש הקשורים למקצוע במקום לחפש על פי התחום בתעשייה. חיפוש ממוקד על פי מונחים מצמצם את אפשרויות התעסוקה של טכנאים רבים, כך שרבים מהם אפילו לא מודעים למגוון האפשרויות הרחב העומד בפניהם. טכנאי סלולר רבים משתלבים במגוון רחב של תעשיות בהם יש דרישה לכישורים ולמיומנויות שלהם.

   מה לומדים בקורס טכנאי סלולר?

   מטרת קורס טכנאי סלולר היא לספק לתלמידים את הידע התיאורטי והמעשי הנחוץ לתיקון ותפעול של מגוון רחב של מכשירי הטלפון הסלולריים. קורס תיקון טלפונים מסמיך את תלמידיו לתפעול ותיקון מכשירים עד רמה ד'. משמעות הדבר שהטכנאים רשאים לטפל בכל חלקי המכשיר- בפלסטיקה, בתוכנה, ברכיבי הכרטיס הראשי ועוד. הקורס מקנה ידע מעשי לאבחון ופתרון תקלות.

   כל מוסד לימודי מרכיב את תוכנית הלימודים עבור תלמידיו, חשוב לבחון את תוכנית הלימודים בקפידה ולוודא כי הלימודים אכן מקיפים ונוגעים במגוון רחב של תחומים הקשורים לעולם הסלולר, חלק ממוסדות הלימוד אף נוגעים בתחומים רלוונטיים נוספים כמו פתיחת עסק עצמאי ושירות לקוחות. חלקם אף מציעים ליווי תעסוקתי לבוגרי הקורס. 

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    נושאי קורס תיקון פלאפונים

    הנושאים המרכזיים אשר נלמדים בקורס תיקון פלאפונים הם:

    • מבוא לעולם הסלולר – מעבדות הסלולר, רשתות סלולר ושיטות שידור, ספקי תקשורת, מערכות ההפעלה השונות, מבנה שוק הסלולר.
    • אבחון ופתרון תקלות – פתיחת מכשירים נעולים, חסימות רשת, צריבת גרסאות, צריבת רומים, גיבויים ועדכונים, איתור ותיקון בתקלות חומרה ותוכנה.
    • התמחות במערכת הפעלה IOS – מבוא לאייפון, תוכנת iTunes ו- iCloud, וכלי עבודה מתקדמים לטכנאים ולפריצות.
    • התמחות במערכת הפעלה אנדרואיד – מבוא לאנדרואיד, חשבון Google, גיבויים וסנכרון מידע, כלי עבודה מתקדמים לטכנאים ולפריצות.
    • עבודה מול לקוח – ניהול, שיווק, שירות ומכירה, קבלת מכשיר לתיקון, ניהול מעבדה.
    • חשמל ואלקטרוניקה – רכיבים אלקטרוניים, מעגלי השמע, השידור והקליטה, קריאה והבנה של הסכמה החשמלית, טיפול בקורוזיה ונזקי מים, הכרת רכיבי התאורה והצילום, פירוק והרכבה של המכשירים והלחמת רכיבים אלקטרוניים.

    חשוב לבדוק לפני שנרשמים

    לפני שאתם בוחרים במוסד הלימודים בו תלמדו את קורס טכנאי הסלולר, בדקו היטב את התוכנית הלימודית אותה הם מציעים. בעוד שחלק ממוסדות הלימוד מציעות מסלול לימודי הכולל דרג א׳ עד דרג ד׳ אחרים מציעים מסלולים בסיסיים יותר המתמקדים בעיקר בתוכנה ובמערכות ההפעלה המוכרות בשוק.

    בוגרי דרג ד׳ מוסמכים לבצע תיקונים מקיפים הכוללים את כלל רכיבי החומרה והתוכנה. לכן במידה ואינכם רוצים להיות מוגבלים מבחינת הידע המקצועי ורמת המקצועיות שלכם בדקו היטב כיח המסלול הלימודי מקיף עד כמה שניתן.

    בנוסף, חלק ממוסדות הלימוד מתמקדים רק במספר מצומצם של מותגים הקיימים בשוק, לרוב מדובר במכשירי הסמסונג, אייפון ומותג נוסף כמו LG, מומלץ לבחור בקורס המספק לימודים על מגוון רחב של דגמים ומותגים על מנת שתוכלו להעניק שירות לאוכלוסייה רחבה יותר בעתיד.

    בדקו האם הקורס מוכר ומפוקח על ידי משרד הכלכלה, תעודת גמר באישור משרד הכלכלה לרוב תצביע על מסלול לימודים מקצועי בסטנדרטים גבוהים. בנוסף ליתרון הגדול של אפשרויות הסבסוד הקיימות דרך המשרד.

    בדקו את היחס שבין הלימודים הפרקטיים לתיאורטיים, עם כל הכבוד לתיאוריות ולכתיבה במחברות, טכנאי סלולר חייב להתנסות ולהשתפשף על המכשירים בפועל.  היחס המקובל ברוב מוסדות הלימוד עומד על כ 70% לימודים מעשיים ו30% לימודי תאוריה, חלק ממוסדות הלימוד אף יציעו אחוז לימודים מעשיים גבוהה יותר. 

    תנאי קבלה לקורס טכנאי סלולר

    רוב מוסדות הלימוד דורשים 12 שנות לימוד, רקע טכני בסיסי ביותר וראיון אישי אשר יבדוק את מידת ההתאמה והזיקה של התלמיד לתחום.

    לעיתים כחלק מתנאי הקבלה, מוסדות הלימוד דורשים מעבר בחינות מיון והתאמה, שבודקים את רמת השליטה במתמטיקה ובאנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות ובחינות לבדיקת אוריינטציה תפעולית וטכנית. חלק ממוסדות הלימוד הפרטיים שאינם מוכרים על ידי משרד הכלכלה מאפשרים לימודים ללא תנאי קבלה כלל.

    תעודת הסמכה

    בסיום הקורס הבוגרים מקבלים תעודת טכנאי מוסמך מטעם המוסד הלימודי, חלק ממוסדות הלימוד מציעים תעודת הסמכה CMT  (טכנאי מובייל מוסמך – certified mobile technician) המצביעות על לימודים ברמה גבוהה תחת תקנים בינלאומיים. רוב הקורסים מוכרים על ידי משרד הכלכלה ואף ניתנים למימון דרך הפיקדון הצבאי.           

    מה עושה טכנאי סלולר?

    קיימים כמה כישורים עיקריים שעל כל טכנאי סלולר להחזיק בהם בכדי לבצע את עבודתם כראוי. בראיון שערכתי עם עשרות טכנאי סלולר שונים מצאתי כי רובם ציינו שכדי לעסוק בתחום דרושים כישורי סדר וארגון ויכולות טכניות.

    כשביקשתי לבחור את התכונה החשובה ביותר עבור טכנאי סלולר רבים ציינו את מתן שירות לקוחות, תקשורת בין אישית ויכולת אבחון ופתרון בעיות.למי שרוצה לפתח קריירה בתחום חדש מבלי לעזוב עבודה קיימת ולהרוויח עוד כמה אלפי שקלים בחודש

     לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


     בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

     למי מתאים קורס טכנאי סלולר?

     • לאנשים בעלי יכולות טכניות בסיסיות וזיקה לתחום הסלולר.
     • לחיילים משוחררים שרוצים לפתוח בקריירה עצמאית או להשתלב בקלות בשוק העבודה במקצוע מעניין ומאתגר עם משכורת מתגמלת.
     • לאנשים המעוניינים לבצע הסבת מקצוע לתחום בעל ביקוש רב בשוק.
     • לאנשים שאוהבים גאדג'טים וטכנולוגיה ומעוניינים להתמקצע בכך.
     • למי שמחפש לרכוש מקצוע מבוקש ובטוח שיעזור לו לפתוח עסק עצמאי ורווחי במיוחד.
     • אנשים המעוניינים לעסוק בתחום הטכני ללא צורך בלימודים ארוכים ובתנאי קבלה מגבילים, לצאת לשוק העבודה במהירות.

     איך להפוך לטכנאי סלולר?

     אם אתם מעוניינים להפוך לטכנאי סלולר, הדבר הראשון הוא להחליט לגבי רמת ההשכלה שאתם רוצים לרכוש בתחום. מוסדות רבים מציעים מגוון רחב של תעודות ומסלולי לימוד. הבחירה שתעשו בנוגע למסלול הקורס ללימודי טכנאי סלולר תשפיע על ההשתלבות שלכם בשוק העבודה.

     בנוסף לכך, ניסיון קודם במקצועות קשורים כמו מכירות, שירות לקוחות וניסיון תעסוקתי בתחום טכני כלשהו יתרמו גם כן להשתלבות מהירה יותר בתעשייה. 

     אלמוג קינן

     כותב המאמר: אלמוג קינן

     מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

     קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך