ביתבלוגלמה כדאי להפוך את הבית לבית חכם

למה כדאי להפוך את הבית לבית חכם

טכנולוגיית בית חכם מנוצלת במשקי בית ועסקים רבים. העלייה בביקוש לטכנולוגיית בית חכם מגיעה מכמה סיבות, אך בין אם מדובר בחיבור של כמה מכשירים בודדים או רישות הבית כולו יותר ויותר אנשים מבקשים לנצל את התכונות והיכולות הרבות של הבית החכם להגן על בתיהם, רכושם ומשפחתם.

במאמר זה נפרט כמה מהיתרונות הבולטים ביותר בטכנולוגיות הבית החכם, כמו ניטור מרחוק, התאמה אישית, בטיחות, גלאי תנועה ועוד. 

קישור בין המערכות

החל ממערכות אבטחה חכמות, רמקולים ועד תאורה וטלוויזיות חכמות, קישור בין מכשירים אלה יכול לשפר את איכות חייהם והנוחות של דיירי הבית. שילוב בין מוצרי חשמל שונים ומערכות בית חכם מספק שקט נפשי רב.

 הקישורים מאפשרים למשתמשים לנהל ולשלוט מרחוק במזגנים, לבדוק מצלמות אבטחה, לשלוט בתאורה פנימית וחיצונית ועוד, כל זאת מבלי לעזוב את מקום העבודה שלהם – או אפילו את שולחן המטבח שלהם.יתרון נוסף הוא החיסכון המשמעותי בכסף בתשלום חשבונות חשמל.  

שליטה מרחוק

בחיבור דרך טלפון נייד, מחשב או טאבלט, ניתן לשלוט בבית החכם בנוחות דרך כל אחד מהאמצעים, בכל זמן ובכל מקום. מאחר ותחושת ביטחון היא בראש סדר העדיפויות של כל משפחה, הבית החכם מאפשר בדיקה, התאמה והתראה בזמן אמת של אלמנטים שונים שנועדו להגביר את אבטחת הבית והמשפחה.

התאמה

מכשירים חכמים שונים יכולים להתאים למגוון רחב של צרכים ושימושים של הלקוח. מזגן חכם יכול להתאים את טמפרטורת הבית לטמפרטורה החיצונית ובכך ליצור סביבה נעימה יותר עבור הדיירים. מערכת השקייה חכמה גם כן דוגמה טובה לשיפור הנוחות והיעילות בבית. 

הגברת הביטחון

באמצעות קישור של טכנולוגיית בית חכם למערכות האבטחה ניתן לבצע מעקב וניטור בזמן אמת, בעלי הבית יכולים לדעת בדיוק מה קורה אצלם בבית ובחצר, לקבל התראות בזמן אמת על כל אירוע יוצא דופן.

שליטה באנרגיה

ניהול פונקציות כגון חימום, קירור ותאורה יכול לחסוך בעלויות החשמל. תכנות מראש של המזגן לטמפרטורה ספציפית במהלך שעות מסוימות ביום תבטיח נוחות מרבית עבור דיירי הבית מבלי לבזבז חשמל סתם. 

בנוסף ניתן לבצע כיבוי אוטומטי של מכשירים אלקטרוניים כמו טלוויזיות. כמו כן נורות LED חכמות מאפשרות למשתמשים להדליק ולכבות אורות בזמנים מסוימים לצורך אבטחה ונוחות.

גלאי תנועה

הטכנולוגיה מופעלת רק כאשר היא מזהה תנועה, באופן זה היא חוסכת זמן, חיי סוללה, זיכרון, מקום אחסון ואנרגיה. לא משנה אם אתם בבית או בחוץ, המערכת מודיעה על פעילות חשודה אפשרית בתוך הבית שלכם או בסביבתו.

ניתוח וידאו

כנראה שזאת אחת התכונות הבולטות ביותר של האוטומציה הביתית החכמה. המערכת מאפשרת להוסיף טכנולוגית ניתוח וידאו מתקדמת כשכבת אבטחה נוספת בהתאם לגלאי התנועה. הניתוח משוכלל מספיק כדי להבדיל בין תמונות של בעלי חיים, בני אדם או כלי רכב, דבר המקטין התראות שווא ומנתח את התנועה כדי לסייע במניעת אזעקות שווא.

בנוסף קיימות פונקציות פעולה נוספות שנועדו להתריע ולהבריח פולשים בזמן אמת. פעולות מתוכנתות מראש כמו למשל הפעלת אורות פנימיים/חיצוניים ברגע שזוהתה תנועה.

גלאי נזילה והצפה

הגנה על ביתכם מנזילות והצפות היא תכונה נוספת הקיימת במערכות בית חכם. הדיירים מקבלים התראה בזמן אמת אודות דליפה או הצפה שקורית בביתם, כך יוכלו לפעול במהירות ולהימנע מנזק גדול ויקר לרכוש.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך