ביתבלוגלמה כדאי לעבוד כטכנאי מוצרי חשמל ביתיים

למה כדאי לעבוד כטכנאי מוצרי חשמל ביתיים

אם אתם מחפשים עבודה, מומלץ מאוד לשקול קריירה בתחום טכנאות מוצרי חשמל ביתיים. החל מתנאי עבודה נוחים וגמישים, משכורות מתגמלות ויצירת קשרים חדשים עם אנשים.

כאשר שאלנו מספר טכנאים מדוע הם אוהבים את העבודה שלהם, הנה מה רובם אמרו:

ביטחון בעבודה 

באופן כללי קיים חיסרון בכוח אדם המוכשר לעסוק בטכנאות מוצרי חשמל ביתיים, מאחר והצריכה במוצרי חשמל ביתיים ממשיכה לגדול גם הצורך בטכנאים גדל, הטכנאים מרגישים כי קיים בהם צורך אמיתי, הלקוחות באמת זקוקים לעזרתם והם אינם ניתנים להחלפה בקלות. בנוסף לכך התחום לא הולך להיעלם מהעולם בקרוב, למרות שהמכשירים החשמליים ממשיכים להתפתח ולהשתכלל, הצורך באיש מקצוע שידע לתקן אותם ישאר כאן תמיד.

הכשרה מקצועית

כדי להפוך לטכנאי מוצרי חשמל ביתיים אין צורך בלימודים ארוכים ויקרים של שנים, רוב הלמידה מתבצעת תוך כדי עבודה. לא תמיד מדובר בברגים ושכל ישר, מהר מאוד תופסים את העניין וממשיכים ללמוד כל הזמן. אחרי זמן קצר יחסית ניתן להפוך למומחים אמיתיים בתחום ולפתור את רוב התקלות בקלות. ניתן אפילו לקבל הסמכה מקצועית מטעם אחת היצרניות המובילות בשוק ובכך להגדיל את רמת המקצועיות וההתמחות. היצרנית תעניק תעודה יוקרתית המוכיחה את המקצועיות והסטנדרט הגבוה שבו הטכנאים עובדים.

פתרון בעיות לאנשים

אחד הדברים המספקים בעבודה של טכנאי מוצרי חשמל ביתיים הוא לפגוש אנשים חדשים מדי יום ולעזור להם להחזיר את חייהם חזרה למסלול. הטכנאים מספרים כי הלקוחות מרגישים כאילו הצילו להם את היום. המבט בעיניים שלהם כאשר המדיח חוזר לעבוד, המכונת כביסה שחוזרת לכבס, אלו פשוט מבטים מוקירי תודה. התחושה שהם חווים בסוף כל יום היא תחושה של סיפוק עצמי ועזרה אמיתית לאנשים אחרים.

לתקן את המכשירים של עצמך

אחד היתרונות במקצוע הוא דווקא יתרון שכמעט ולא מקבל התייחסות כלל. היכולת של הטכנאים לתקן ולטפל במוצרי החשמל הביתיים שלהם ושל משפחתם הוא יתרון אדיר. היכולת הזו חוסכת מאות ואלפי שקלים. כמו כן הידע והמקצועיות הנרכשת במהלך העבודה עוזרת לטפל בתחומים נוספים בבית הדורשים חוש טכני או ידע מקצועי בחשמל ואלקטרוניקה. העובדה כי מכשירי החשמל הביתיים של הטכנאים נמצאים תמיד בידיים טובות הן יתרון משמעותי הן מבחינה כלכלית והן מבחינת איכות החיים.

סביבת עבודה עצמאית

העבודה ברובה מתבצעת בבית הלקוח ומחוץ לסביבה משרדית. עובדה זו מאפשרת לטכנאים להגדיר ולארגן את סדר העדיפויות והלו״ז שלהם בעצמם. הטכנאים מדגישים כי אחד היתרונות הוא תחושת החופש שקיימת במקצוע, טכנאים שעובדים כשכירים יכולים להיעזר באנשי צוות נוספים לצורך ייעוץ ותמיכה, כך שגם כאשר הם בשטח לבד עדיין קיימת תחושה של עבודת צוות. 

להיות חלק מתעשייה מתפתחת

מכשירי החשמל ממשיכים להשתכלל כל הזמן. השכלולים החדשניים באים לידי ביטוי מבחינה טכנית, עיצובית ותפקודית של המכשירים. כך שתמיד יש משהו חדש ללמוד. מה שבטוח הוא כי תחום טכנאות מוצרי חשמל ביתיים הוא לא תחום משעמם, הטכנאים כל הזמן נתקלים בטכנולוגיות ומכשירים חדשים שעליהם לתקן, הם צריכים להיות מעודכנים בפיתוחים האחרונים וללמוד שיטות אבחון ותיקון חדשות. 

הטכנאים מציינים את סגנון העבודה כיתרון משמעותי, המקצוע דורש תזוזה מתמדת. לעומת עבודה משרדית משעממת מאחורי שולחן, הם זוכים לפגוש אנשים חדשים ולהכיר מקומות שטרם ביקרו שם בעבר.

תנועה וכושר

תופתעו כמה כושר העבודה הזאת דורשת. במהלך העבודה הטכנאים נמצאים בתזוזה כל הזמן, הליכה הלוך חזור, נשיאת משקלים וכו׳. כל אלה תורמים לשמירה על רמת כושר סבירה. טכנאים שעובדים שעות ארוכות ולא מוצאים זמן לאימונים מסודרים בחדר כושר מציינים כי העבודה עוזרת להם לשמור על הבריאות ומספקת להם רמת אימון סבירה, להבדיל מעבודות אחרות בהן העובדים יושבים שעות ארוכות על כיסא.

משכורת הולמת

טכנאי מוצרי חשמל ביתיים משתכרים לא רע בכלל, הטכנאים מציינים כי השכר במקצוע אכן מתגמל ומאפשר לפרנס את משפחתם בכבוד. טכנאים רבים אף מספרים כי טרם עסקו במקצוע הם עבדו שעות רבות יותר בעבודה קודמת על מנת להרוויח שכר הולם, המקצוע של טכנאי מכשירי חשמל ביתיים מספק לעובדים נחת מבחינה כלכלית, שעות עבודה גמישות ויותר זמן פנוי לבלות עם משפחתם.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך