ביתבלוגקורס גיזום עצים והסמכת בטיחות בגובה

קורס גיזום עצים והסמכת בטיחות בגובה

עבודה בגובה היא עבודה מאוד מורכבת. הן מבחינת המורכבות של הגעה לגובה, הן מבחינת אפשרויות הביצוע בצורה מקצועית של העבודה בגובה והן מבחינת התמודדות בעבודה כזו בתנאי מזג אוויר שהם לא תמיד באמת אפשריים.

יש הרבה עבודות שאמורות להתבצע בגובה. אם אלו עבודות בנייה ואם אלו עבודות של גיזום עצים כך גם תיקונים שונים הנעשים בגבוה, תליית שילוט גבוה וכן הלאה.

כל אתגר כזה מחייב בחירה באנשי מקצוע המתאימים אותה נישה בדיוק יחד עם יכולת לבצע את העבודה בצורה הכי מקצועית ויעילה.

קורס גיזום עצים – למה ולמי זה מתאים?

כל מי שגדל עצים בחצר או הגינה הפרטיים וכמובן מי שיש לו מטע עצים גדול, יודע שחלק מהטיפוח והתחזוקה של העץ כולל את הגיזום. ללא גיזום אי אפשר באמת ליהנות מתוצרת איכותית וטובה. הגיזום הוא זה שמשמר את איכות העץ, משביח אותו מבחינת היבול שהוא יעניק וכן מעניק לו יציבות, איזון ושיווי משקל.

ברור שאף אחד אינו מעוניין לוותר על הגיזום אך יחד עם זאת, לא כל אחד יודע איך לבצע את המשימה בשל מורכבותה. אחרי הכול גיזום עצים זה לא דבר פשוט. כדי לבצע את הגיזום בצורה הנכונה, יש להקפיד על עבודה בשיטה נכונה ומדויקת בהתאם לסוג העץ. מעבר לכך חובה לוודא כי אכן הגיזום ייעשה בעונה המתאימה ובזמן שהכי טוב ומתאים לעץ.

מלבד כל זאת יש לזכור כי ברוב המקרים יהיה צורך לבצע אתה עבודה בגובה. העצים ברובם גבוהים וקשה להגיע אליהם באמצעות ציוד רגיל בעמידה על הקרקע. מובן אם כן כי אכן מדובר בתמהיל מעט מורכב המחייב מקצועיות יחד עם כלים מתאימים.

אז מי שרוצה לבצע את העבודה הזו במו ידיו, אמור להתמקצע, ללמוד, להכיר אתה אפשרויות, לבחור את הכלים הנכונים ורק כך לצאת לגיזום. מלבד כל זה הוא גם צריך להכיר את המנופים או כל אפשרות אחרת של עבודה בגובה מה שיאפשר לו להגיע אל התוצאות הרצויות.

הסמכת בטיחות גבוה

עבודה בגובה היא לא עבודה סטנדרטית. עבודה כזו מוגדרת בחוק כעבודה בסיכון גבוה ולא בכדי. הרבה אסונות אירעו בשל ביצועים שלא נעשו כראוי כאשר מבצעי העבודה לא היו מצוידים כנדרש או שכלי העבודה שלהם לא באמת היו מתאימים לביצוע.

כך למשל במקרים של עבודה ללא ציוד מגן כנדרש שזה כולל קסדות, לבוש מוגן וכדומה, עלולים להיגרם נזקים וחבלות לא פשוטות בכל תאונה הכי קטנה. כך גם, עבודה ללא הגנה מול מזג האוויר באותו זמן עלולה גם כן להסתיים בצורה לא מוצלחת ולגמרי לא בטיחותית.

על כן, לפני שאתם מתחילים בעבודה, אל תטפסו גבוה מידי מבלי לוודא כי אכן יש לכם את כל האישורים ואתם יודעים בדיוק מה ואיך לעשות. gizum4u.co.il כדי שהעבודה תהיה הכי מקצועית וגם הכי בטוחה.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך