ביתמאמרי אורחלימודי זגגות ואלומיניום

לימודי זגגות ואלומיניום

חלונות, תריסים ו-ויטרינות הם מרכיב מרכזי בכל מבנה. התקנתם, תיקונים שונים אשר נדרשים לאורך השנים ותחזוקתם באופן כללי מחייבים ידע ספציפי, וזו המהות של לימודי זגגות ואלומיניום: לרכוש את הבקיאות ההכרחית כדי למלא בהצלחה את כל המשימות הנ"ל.

למי מתאימים לימודי זגגות?

לימודי הזגגות מיועדים לאנשים שאוהבים עבודת כפיים. פעולות כמו הרכבת חלון, החלפת רצועת תריס או תיקון ויטרינה כרוכות בכוח פיזי מסוים, אם כי בזכות השימוש בציוד מתקדם אין כמעט אדם שירצה להיות זגג ולא יוכל לממש את הרצון.

כמו כן נדרש חוש טכני מפותח, כדי להשתמש באופן יעיל בכל הכלים הנחוצים למילוי המטלות השונות במהלך כל יום עבודה. עוד איכות הכרחית היא מתן מקסימום תשומת לב לכל פרט ופרט, מפני שהמשימות של זגגים הן כאלה שאפשר לבצע בהצלחה רק אם מקפידים על כך.

אישיות מוכוונת שירות

דגש חשוב נוסף לגבי לימודי זגגות ואלומיניום הוא האישיות: בסופו של דבר, אחרי שרוכשים את הידע הרלוונטי ואת כל המיומנויות הטכניות, מדובר באנשי מקצוע שמספקים שירותים שונים לבני אדם. התקנת ויטרינה, תיקון תריסים חשמליים, הרכבת חלון בלגי, החלפת תריסים ישנים בחדשים וכו'. כשמספקים שירות לאדם, חשוב להתנהל מולו גם באופן מקצועי אבל גם באדיבות, בסבלנות (כולל מענה מפורט לכל שאלה והתייחסות לכל בקשה) ומעל לכל באמינות. מי שהאישיות שלו לא מוכוונת למתן שירות שכולל יחס אישי בסטנדרטים גבוהים יתקשה לשרוד בתחום שיש בו לא מעט תחרות. בהתאם הלימודים מומלצים רק למי שכן יודעים לתת שירות מצוין, ואוהבים לעזור לבני אדם מכל הלב.

תנאי קבלה

בדרך כלל לימודים בתחומים אלה לא כוללים תנאי קבלה פורמליים, ואין צורך בידע קודם או השכלה ספציפית. הקריטריון החשוב ביותר הוא התאמה לתחום, ואת מידת ההתאמה שלכם אתם אלה שאחראים לוודא (על-מנת ללמוד מקצוע שיעניק לכם גמול מתאים לטווח ארוך).

עוד כדאי לדעת שבמקרים רבים ההכשרה מתבצעת באופן מעשי, כלומר תוך כדי עבודה לצד זגג מנוסה שכבר צבר את הניסיון הדרוש וכל הידע הנרחב בתחום.

מה חשוב לדעת כדי לבצע עבודות זגגות בסטנדרטים גבוהים באמת?

הידע הנחוץ לזגגים כולל היכרות עם חומרי הגלם העיקריים המשמשים לייצור חלונות ותריסים: זכוכית ואלומיניום. זכוכית היא חומר גלם רגיש מטבעו, וחשוב לדעת איך להתנהל איתה בבטחה וגם ביעילות. אלומיניום מתאפיין ביתרונות משמעותיים ובעיקר בעמידות גבוהה מאוד (גם לכוחות שפועלים עליו, גם לרוחות, גם לרטיבות, גם בפני קרינת השמש) ולכן הוא נמצא בשימוש נרחב: מסגרות לחלונות מכל הסוגים, תריסים חשמליים ותריסי הזזה, מעקות למרפסת ועוד ועוד. עבודה נכונה עם זכוכית ואלומיניום מבטיחה תוצאות מצוינות, ולכן זהו בסיס הידע העיקרי בתחום הזגגות.

אפשרויות התעסוקה בתחום

אנשי מקצוע מיומנים שיודעים איך להרכיב ויטרינות, איך לתקן תריסים חשמליים, איך להחליף חלונות ישנים וכו', יכולים לעבוד גם כשכירים וגם כעצמאיים. עבודה כשכירים אפשרית בחברות המציעות שירותי התקנות ביחד עם המוצרים עצמם וגם בחברות שמבצעות שיפוצים ועבודות בנייה מכל הסוגים. קריירה עצמאית מעניקה מקסימום חופש ולמי שמתאפיין במקצוענות וחריצות גם הזדמנות להגיע להכנסות גבוהות במיוחד.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך