קורס טכנאי בית חכם

קורס טכנאי בית חכם מכשיר טכנאים מקצועיים להתקנת בתים חכמים. הקורס מקנה ידע מקצועי בהתקנת מערכת חכמה אשר מנוהלת ע"י שלט או מתגים ומאפשרת ביצוע פעולות ומתן פקודות על אביזרי חשמל מרחוק, הגדרת תרחישים אוטומטיים, אמצעי בקרה, הוספת התניות ועוד.

התלמידים רוכשים את כל הידע והכלים הדרושים להם כדי להעניק את הפתרונות האופטימליים לצרכי הלקוח משלב התכנון ועד שלב היישום של הבית החכם. 

העלייה במודעות בכל הנוגע לשמירה על איכות הסביבה וחיסכון באנרגיה במקביל לפיתוחים וחידושים טכנולוגיים גרמה לעלייה בביקוש למערכות בית חכם. הבית החכם הוא "המוח של הבית". מדובר במערכת שליטה המבצעת ניהול ובקרה על מערכות הבית השונות מרחוק (כמו: חשמל, תאורה, מיזוג, מכונת כביסה ועוד) בצורה נוחה ביותר. 

למעשה מדובר בתפעול פשוט בכל זמן ומכל מקום היישר מהטלפון הנייד, בזכות הבית החכם הדיירים יכולים לחסוך בזמן וחשמל ולשפר את איכות החיים שלהם, הגביר את תחושת הביטחון והאבטחה בבית. הדיירים יכולים להדליק את הדוד החשמלי עוד לפני שמגיעים הביתה, לכבות את המזגן שנשכח בשגרת הבוקר העמוסה להגיף את התריסים החשמליים, לפתוח ולנעול את דלת הבית מרחוק ועוד.

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כמה זמן לומדים בקורס טכנאי בית חכם?

  משך הקורס ללימודי טכנאי בית חכם נע בין 8-10 חודשים, והקורס המקוצר נע בין 4-6 חודשים. משך הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. הקורס המקוצר נועד לתלמידים בעלי ניסיון בתחום הטכנאות והחשמל. 

  רוב מוסדות הלימודים מציעים לימודים במסלול ערב או שישי בוקר על מנת לאפשר לתלמידים בעלי התחייבויות קודמות כמו עבודה להשתלב בלימודים.

  כמה מרוויח טכנאי בית חכם?

  טכנאי בית חכם מרוויח בין 9,000₪ – 14,000₪ בממוצע. המשכורת תלויה ברמת הידע והמקצועיות של הטכנאי, כמו כן ברמת ההסמכה שלו.

  כמו כן המשכורת משתנה בהתאם לתפקיד אותו מבצע הטכנאי, טכנאים בעלי ותק של מעל 8 שנים המשמשים בתפקידים בכירים, יכולים להגיע גם למשכורות של 20,000₪ ומעלה. טכנאי בית חכם עצמאיים יכולים להרוויח גם יותר.

  YouTube video

  הסבה לטכנאי בית חכם

  מאחר והתחום דורש ידע וניסיון בתחום החשמל והאלקטרוניקה, מכללות רבות מציעות לימודי הנדסאי חשמל בשילוב לימודי טכנאות בית חכם. במסגרת הלימודים התלמידים רוכשים את מירב הידע והניסיון הדרוש להם לצורך ביצוע עבודות חשמל, היתרון הגדול הוא בכך שהם מקבלים יתרון משמעותי ברמת הידע הפרקטי הדרוש להם לצורך ביצוע עבודות התקנה ואחזקה של מערכות בית חכם. 

  יתרון נוסף הוא השתלבות בקורסים מקוצרים אשר מקנים את כל הידע הנדרש לתפעול והתקנה של מערכות בית חכם, מאחר והתלמידים מגיעים עם ידע קודם. בסיום הקורס הבוגרים מוכנים לצאת ולהשתלב באופן מיידי בשוק העבודה.

  מדוע ללמוד קורס טכנאי בית חכם?

  שוק הבתים החכמים הוא שוק שנמצא בחיתוליו, התחום מתפתח ומשתדרג מדיי שנה, בכל פעם מצטרפים מוצרי חשמלי נוספים למערכת הבית החכם שמקלים על חיינו ומעלים את רמת החיים והנוחות שלנו. מדובר בתחום מתפתח ומבוקש שעתיד להישאר איתנו עוד הרבה מאוד זמן, לכן במידה ואתם מחפשים הזדמנות להיכנס לשוק חדש שרק הולך וגדל, טכנאי בית חכם הוא המקצוע הנכון בשבילכם.

  עד שהבית החכם יהפוך למוצר נצרך בכל בית בישראל, תוכלו להיות מראשוני הטכנאים בישראל ולצבור את הידע והניסיון הגדול ביותר בתחום. 

  טכנאי בית חכם יכולים לעבוד כשכירים או כעצמאיים, כך שבמידה ויש לכם חלום לפתוח עסק פרטי משלכם תוכלו לרכוש את הניסיון הדרוש לכם בתחילת דרככם כשכירים ולאחר מכן לצאת ולצבור את קהל לקוחותיכם בעצמכם. 

  קורס טכנאי בית חכם בהחלט יפתח בפניכם חלון הזדמנויות רחב אל מגוון תפקידים ועבודות מתגמלות ורווחיות בעולם התעסוקה.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   איפה טכנאי בית חכם עובדים?

   בוגרי הקורס לטכנאות בית חכם יקבלו את ההזדמנות להשתלב בתחום החדש של עולם הבתים החכמים במספר אפשרויות, בין אם מדובר באופן עצמאי או כשכיר. טכנאי הבית החכם מעניקים שירותי אחזקה, התקנה, מכירה ותיקון של מערכות בתים חכמים. בעקבות העלייה בביקוש בתחום אפשרויות התעסוקה הולכות וגדלות מדיי שנה. 

   חלק מהטכנאים בוחרים לעבוד כעצמאיים ומקימים עסק פרטי ומכניס, חלקם עובדים כשכירים בחברות אבטחה מובילות או משתלבים בפרויקטים שונים בתחום החשמל החכם. חשוב לזכור כי התחום ממשיך להתפתח ולכן מסתתרים בו אפשרויות פיתוח רבות שעדיין לא נגלו לנו.

   מה לומדים בקורס טכנאי בית חכם?

   מטרתו של קורס טכנאי מערכות בית חכם היא להעניק לבוגריו את כל הידע לו הם זקוקים בכל הנוגע להתקנה, תפעול, תחזוקה ותיקון של מערכות הבית החכם. הלימודים כוללים תכנים עיוניים ותכנים מעשיים.

   התכנים הנלמדים בקורס טכנאי בית חכם:

   עקרונות וחוקים בסיסיים בתחום החשמל ואלקטרוניקה – הכרת מפסקים לשליטה על תאורה, הבנת מושגי יסוד, רכיבים פסיביים, הכרת מכשירי המעבדה, אלקטרוניקה תקבילית, אלקטרוניקה ספרתית, מערכת לחשמל בודד, המערכת הממוחשבת, בקר תאורה מסוגים שונים, תכנון לוחות חשמל למערכת בית חכם, מבוא לאודיו וידאו.

   התאמת ציוד – מבנה הלוח כתלות בגודל הבקרים, וילונות חשמליים ותריסים חשמליים, הכרת מערכות למבנים גדולים כדוגמת בתי מלון, מערכת לחיסכון באנרגיה, שיטות עבודה מתקדמות בתחום המיגון ואבטחה.

   תכנון ובנייה – תכנון ובנייה של מעגלים, יסודות תכנות מיקרו בקרים, מערכות דיגיטליות, תיקון, קידוד ושדרוג מערכות אזעקה, מערכות הקלטה וטלוויזיה במעגל סגור, גלאי נפח וחיישני תנועה.

   תשתיות –  מערכות מרכזיות, סוגי רמקולים, סוגי תצוגות, מערכות שליטה חכמות, קולנוע ביתי, סוגי מקורות, חיבורים, הגברה,אבטחה ביומטרית, מצלמות אינפרא אדום, מערכות גילוי פריצה.

   במוסדות לימוד שונים ניתן למצוא תכנים נוספים בתחום, בנוסף להרצאות אורח וסדנאות שונות.

   YouTube video

   חשוב לבדוק לפני שנרשמים

   בקורס טכנאי בית חכם ניתן ללמוד במוסדות לימוד הנמצאים בפיקוח משרד הכלכלה ובכאלה שלא. מאחר והעיסוק בתחום אינו מוסדר בחוק אך דורש רמת מקצועיות ומיומנות גבוהה, מאחר ופעמים רבות מעורבות עבודות חשמל ואלקטרוניקה שעלולות לסכן חיים.

   בדקו כי המוסד הלימודי מציע תוכנית לימודים מקיפה ככל הניתן המכסה את התחום מבחינת הידע התיאורטי והפרקטי הדרושים לכם. מומלץ כי לפחות 70% מהלימודים יתמקדו בפרקטיקה.

   במידה והנכם חיילים משוחררים מומלץ לבחור במוסד מפוקח על ידי משרד העבודה על מנת לשלם באמצעות המענק לחיילים משוחררים.

   כמו כן מומלץ לבחור במוסד לימודים בעל מוניטין חיובי ושם מוכר בתחום, בכדי שלתעודת ההסמכה שתקבלו יהיה יתרון על פני המתחרים שלכם בתקופת חיפוש העבודה.

   תנאי קבלה לקורס טכנאי בית חכם

   תנאי הקבלה לקורס טכנאי בית חכם הם חוש טכני ו 12 שנות לימוד לפחות. בחלק ממוסדות הלימוד המועמדים יידרשו לבגרות מלאה ולעבור מבחן קבלה מטעם המוסד הלימודי.

   רוב מוסדות הלימוד מציעים קורס מקוצר המתאים לבעל ניסיון בתחום הטכנאות ולבעלי ידע וניסיון בתחומי החשמל. 

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    תעודת הסמכה

    בוגרי קורס טכנאי בית חכם מקבלים תעודת הסמכה מטעם המוסד הלימודי בו הם למדו, חלק ממוסדות הלימוד מעניקים תעודת הסמכה או תעודת התמחות באחת ממערכות ההתקנה המוכרות מטעם יצרניות בית חכם מוכרות בתחום. בוגרים במוסדות לימוד בהם הקורס נמצא בפיקוח משרד העבודה והכלכלה יקבלו תעודה ממשלתית.

    למי מתאים קורס טכנאי בית חכם?

    קורס טכנאי בית חכם מתאים למעוניינים לרכוש מקצוע חדש ומבוקש שעתיד להיכנס בשנים הקרובות לשימוש בכלל הבתים בישראל. הקורס מתאים לכל מי שניחן בחוש טכני מפותח ובעל זיקה לתחום האלקטרוניקה והטכנולוגיה ולמי שמעוניין לעסוק בהתקנה ותחזוקה של מערכות שליטה ובקרה לבתים פרטיים ולעסקים.

    בנוסף לכך אנשים המעוניינים לעסוק בתחום המיגון והאבטחה יכולים להשתלב בקדמת הטכנולוגיה במערכות האבטחה של בית חכם . הקורס מאפשר עבודה כשכיר בחברות אבטחה מובילות או פתיחת עסק  עצמאי עם אפשרויות שכר ותעסוקה רבות. 

    לימודי קורס טכנאי בית חכם מתאים במיוחד גם להנדסאים, חשמלאים, אדריכלים, ולבעלי רקע קודם בחשמל ואלקטרוניקה אשר מעוניינים להרחיב את אפיקי המקצוע שלהם לתחומים נוספים, הם יהיו רשאים להשתתף בקורס מקוצר.

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך