ביתבלוגלימודים בתחום הבניה והשיפוצים – איך להבין מה מתאים לך? 

לימודים בתחום הבניה והשיפוצים – איך להבין מה מתאים לך? 

בכל פינה אפשר לראות מגדלי מגורים או מגדלי משרדים מתרוממים. טרקטורים עובדים, עגורנים ומערבלי בטון מצטרפים. חוזי תמ"א 38 נחתמים, דירות עוברות שיפוצים מסיביים כאלה או אחרים. על רקע הפריחה בענף הבניה והשיפוצים, בהחלט כדאי לתת את הדעת על האפשרות להשתלב בתחום. אבל יש המון סוגים של לימודים, כך שצריך להכיר דרך שתעזור להבין מהי הנישה שתתאים לך. 

ארגון העדפות 

לימודים ומקצועות בתחום הבניה ובתחום השיפוצים מתחלקים לכמה וכמה קטגוריות. מבלי לסקור את כל הקטגוריות באשר הן, שימו לב לתחומים מרכזיים. מצד אחד ישנם לימודים בתפקידים שהם מקצועיים במובן של עבודה עם הידיים. כך למשל עובדי גבס, טייחים, עובדי צבע וכדומה. מצד שני, ישנם לימודי שמתקשרים לתחום הנדל"ן ברמה אסטרטגית וכוללים יותר עבודה עם הראש.

כך לדוגמא כאשר מדובר על יזמי נדל"ן. לכן, תחילה הגדירו את ההעדפות שלכם, האם במקום גבוה יתאים לכם לעבור קורס יזמות או שתעדיפו לימודים מקצועיים פרופר כגון חשמלאות, קורס במקצועות הבניה, קורס מיזוג אוויר וכדומה. 

רמת ביקוש של המקצוע לאחר הלימודים 

ברגע שהחלטתם על כמה אפשרויות של קורסים שיכולים להתאים לכם, המשיכו עם בדיקת ביקושים. זה יפה מאוד שמצאתם קורס, אבל אולי זה מקצוע שנמצא בנסיגה ואין הרבה דרושים לתפקיד? וודאו מהו הביקוש כיום לאנשי מקצוע או לבעלי תפקידים בתחומים שמעניינים אתכם. אם השוק רווי בתפקיד מסוים, העדיפו לימודים בתחום אחר בבניה ושיפוצים. כמובן, הדברים נראים אחרת כאשר מדובר על יזמים שפחות צריכים ללכת לראיונות עבודה בשביל למצוא תפקידים ולקבל פרנסה. 

בחירת לימודים על פי פוטנציאל הכנסות 

אם אתם מתלבטים בין כמה כיוונים מקצועיים, אנו ממליצים לבחור לימודים בתחום הבניה והשיפוצים, על פי פוטנציאל ההכנסות. לדוגמא, אם לא מאוד משנה לכם התפקיד ואתם שוקלים להשתלב או כיזמי נדל"ן או כהנדסאי בניין, בדקו את טבלאות השכר במקצועות הללו. כאשר כל יתר השיקולים זהים, פשוט בוחרים את המקצוע שעל פניו מציע שכר ותגמולים גבוהים יותר.  

לבחור לימודים לפי פוטנציאל התקדמות והתפתחות מקצועית 

לא כל האנשים בוחרים מקצוע על פי רמות השתכרות בלבד. הרבה אנשים כיום מייחסים חשיבות להתפתחות האישית ולהתפתחות בתפקיד המקצועי. במידה וגם בעיניכם יש לזה חשיבות, בדקו לאחר הלימודים מהו כיוון הקריירה שיתאים לכם. בתפקידים מסוימים אפשר לגלות "ראש גדול" ולהתפתח להמון כיוונים משיקים ונוספים. לדוגמא, כבר ראינו יועצי משכנתאות שהרחיבו את התפקיד והחלו לעסוק גם ביזמות נדל"ן. וכבר ראינו טייחים או צבעים ושיפוצניקים, שהתקדמו והפכו לקבלנים רשומים

לסיכום, כדי להשתלב בענף הבניה והשיפוצים, התחילו לפעול מסודר. הכירו את התפקידים והמקצועות השונים. ארגנו סדר עדיפויות. בדקו את פוטנציאל השכר או התגמולים והכירו את אפשרויות ההתפתחות המקצועית. 

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך