ביתבלוגקורס חשמלאי מעשי

קורס חשמלאי מעשי

קורס חשמלאי מעשי; מה הקורס כולל, מה חשוב לדעת לגביו ולמי יתאים? – המידע כאן. 

רגע לפני שאתם נרשמים לכל קורס מקצועי, חשוב להבין עד כמה הקורס באמת מתאים לכם, מה הוא כולל ועד כמה יעזור לכם להשתלב בשוק העבודה. בכל הנוגע לקורסים בעולם החשמלאות, יש לכם מגוון אופציות שניתן להירשם אליהן, כאשר לכל קורס יש את הסמכתו המוענקת בסיומו. לגבי קורס חשמלאי מעשי, הנה כמה מההיבטים המכוסים במהלך קורס זה:

  • הקניית ידע בנושאי שיטות העבודה בתחום החשמלאות. 
  • הקניית ידע בנושאי מהלכי העבודה בתחום החשמל. 
  • הקניית ידע בנושא כללי הבטיחות הנדרשים בתחום החשמלאות. 
  • הקניית ידע מעשי במעבדות חשמל מבוקרות.

כמה זמן נמשך קורס חשמלאי, ואיזו הסמכה יספק? 

קורס חשמלאי זה נמשך בדרך כלל כשנה ועד כשנה וחצי, תלוי במסגרת שאליה תירשמו. ניתן להירשם למסגרות של לימודי יום, אבל גם מסלולי לימוד של מסגרות ערב אפשריים ברוב המכללות ומסגרות הלימוד בארץ. מבחינת מה שהקורס יכלול, קחו בחשבון שהקורס הנ"ל הינו הצעד הראשון לתחילת הקריירה שלכם בעולם החשמלאות. 

לכן, הקורס יכלול את כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לקבל את התפקיד של "עוזר חשמלאי". זוהי ההסמכה שתקבלו בסיום הקורס, כאשר הסמכה זו מאפשרת לכם להתחיל לעבוד הלכה למעשה בתחום עבודות החשמל. 

מה קורה לאחר סיום קורס חשמלאים מעשיים?

לאחר שמסיימים קורס חשמלאים מעשיים, מקבלים את האישור לעבוד תחת פיקוחו של חשמלאי מוסמך (או חשמלאי מעשי לכל הפחות). יש לעבוד במשך שנתיים לפחות, כאשר בסיום השנתיים האלו יהיה ניתן לקבל את התעודה הנכספת של חשמלאים מעשיים. לאחר שמקבלים את התקופה, בתום השנתיים של העבודה בשטח, ניתן להמשיך הלאה ללימודים גבוהים יותר בתחום עבודות החשמל. 

בפועל, ככל שתשכילו ותלמדו יותר את התחום, ככה תוכלו לקבל ולבצע עבודות מקיפות וכאלו שמתומחרות גבוה יותר (כמו גם מצריכות התעסקות במערכות חשמל יותר עוצמתיות ומורכבות).

לסיכום, היכן כדאי ללמוד חשמלאי מעשי?

אם אתם מתלבטים בין מסגרת לימוד אחת לאחרת, פשוט לכו על זו שהכי מתאימה לצרכים שלכם. למשל, אם אתם יודעים שאתם צריכים לשלב את לימודי החשמלאות המעשית עם מסגרות חיים נוספות כמו משפחה או עבודה, השתדלו לבחור במכללה אשר מקורבת למקום המגורים שלכם (או למקום העבודה). כך תוכלו לשלב בין המסגרות השונות בצורה הנכונה ביותר. 

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את המוניטין של המכללה, והאם היא מסוגלת לסייע לכם במציאת עבודה בפועל בשוק. חלק מהמכללות מספקות הבטחה למציאת עבודה ראשונה בתחום, ככה שזה שווה בדיקה לפני שאתם מחליטים להירשם לכל מסגרת. בשורה התחתונה, ישנן מסגרות רבות אשר ניתן ללמוד בהן חשמלאות מעשית, אך רק חלק ממסגרות הלימוד באמת איכותיות. 

לכן, בחרו בקפידה את מקום הלימודים הבא שלכם, בסופו של יום, הוא מהווה דלת לתחילת קריירה שלכם. בהצלחה! המאמר נכתב בשיתוף חשמלאים פלוס שעוזר לכם להשוות בין חשמלאים מכל הסוגים.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך