ביתבלוגללמוד להיות קבלן שיפוצים – האם יש קורס כזה?

ללמוד להיות קבלן שיפוצים – האם יש קורס כזה?

אחד המקצועות הנפוצים ביותר בעולם הוא קבלן שיפוצים. בעבר, היו לומדים את התחום מניסיון בעבודה כזו או שאב היה מלמד את בנו, אך כיום זה לא כך ולמעשה, מדובר במקצוע מסודר עם רשת תיאורטית, שיטות עבודה והכי חשוב, רישום כקבלנים מורשים על פי החוק. מה לומדים בקורס כזה? במה תוכלו לעסוק לאחר הקורס? האם מדובר במקצוע רווחי? ותוך כמה זמן תוכלו להתחיל לעסוק במקצוע? על כל השאלות האלו תקבלו תשובה במאמר הבא.

מה לומדים בקורס קבלן שיפוצים?

מקצוע השיפוצים הוא מקצוע רב תחומי העוסק במגוון רחב של שיפוצים בניהם: שיפוץ של בתים, שיפוץ של דירות בבניינים, שיפוץ בגבס, שיפוץ הכולל עבודות בטון, שיפוץ חדרים רטובים ועוד. 

כל שיפוץ או בנייה מחדש, מחייבים את הקבלן לדעת המון נושאים הקשורים בטכניקת העבודה, תקנות חדשות בבנייה ועוד המון נושאים נרחבים בניהם: הוראות בטיחות עבודה בעת שיפוץ, קריאה והבנה של תכניות אדריכלות, חשמל, אינסטלציה ועוד, הכרות עמוקה עם מגוון חומרי עבודה, חישוב כמות החומר וביצוע תכנית כמויות, הכרות עם הנושא של פסולת בנייה ופינוי שלה, חישוב עלויות פרויקט שיפוץ וחוקים ותקנות. את כל הנושאים החשובים האלו, לומדים כאשר עושים קורס קבלן שיפוצים

 באילו עבודות תוכלו להשתלב בסיום הקורס?

ומה קורה לאחר הקורס? באילו עבודות משתלב קבלן השיפוצים? לקבלנים שסיימו את הקורס יש המון אפשרויות תעסוקה. הם יכולים לבחור את הנישות שמעניינות אותם בתחום השיפוצים ואף להחליט האם הם מעוניינים להיות שכירים או עצמאיים. 

מי שבוחר להיות עצמאי בתחום, לרוב יציע את עצמו למגוון אנשים פרטיים או עסקים המעוניינים לבצע שיפוץ בביתם או במשרד. עם הזמן העבודה תגדל והוא יוכל להעסיק עובדים. מי שיבחר להיות שכיר, לרוב יבחר חברת בנייה והוא יעסוק במגוון עבודות שיפוץ לפי פרויקטים. 

הבחירה בין להיות שכיר או עצמאי תלויה באופי שלכם כעובדים. יש כאלו שאוהבים את מלאכת הניהול ולכן יבחרו בדרך העצמאית ויש כאלו שיעדיפו שיש מי שמנהל את הדברים עבורם. 

האם מדובר במקצוע רווחי?

קבלן שיפוצים הוא מקצוע רווחי, בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאיים. השכירים יתחילו ממשכורת של 12,000 – 15,000 ₪ לחודש. העצמאיים בתחום יוכלו להרוויח הרבה יותר ואף עשויים להגיע למאות אלפי שקלים כאשר הם מתמחרים גבוה את עבודתם. 

כמה זמן אורך הקורס ותוך כמה זמן ניתן להתחיל לעבוד? 

קורס קבלני שיפוצים מוסמכים מתפרש בדרך כלל על תקופה של שלושה חודשים ועד שנה לכל היותר. תקופת הלימודים משתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו. ההבדל בין המוסדות הוא היקף החומר. מומלץ לבחור במוסד לימודים המאפשר לכם ללמוד את התחום באופן רחב, כך שתוכלו לצאת מהלימודים עם יותר ידע. 

המאמר באדיבות חברת המשפצים בישראל: https://www.renovations-israel.co.il

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך