ביתבלוגלא רוצים שתהיה לכם נזילה? מה חשוב לבדוק לפני שתקראו למומחה

לא רוצים שתהיה לכם נזילה? מה חשוב לבדוק לפני שתקראו למומחה

נזילות מים הן הבעיה הנפוצה ביותר במשק הבית. הן לא רק גורמות לנזק רב, אלא גם עלולות להיות יקרות מאוד לתיקון ואפילו מסוכנות. עם זאת, ישנם כמה צעדים פשוטים שתוכלו לנקוט בהם כדי למנוע נזילות מים ולהפחית את הסיכוי שיהיו נזילות בבית או בעסק.

לדעת היכן ממוקמים מוקדים שבהם עלולות להיות נזילות מים פוטנציאליות, היא חיונית למניעתן. חשוב להבין שנזילות מים קורות בדרך כלל במקומות בהם יש סיכון גבוה להצטברות לחות, כמו ליד אמבטיה, כיור, צינורות מים, שירותים, בקרבת אינסטלציה, בקרבת או מתחת למקררים, אמבטיות או מדיח כלים ועוד.

אם הנזילה גלויה לעין, אין שום בעיה לאתר אותה ולתקן אותה בזריזות. אם היא סמויה ואתם רק מריחים אותה ללא ראות ויזואלית, איתור נזילות במצלמה תרמית יהיה הפתרון המומלץ עבורכם. בואו נבין במה מדובר.

מה לבדוק בנכס לפני קריאה למומחה איתור נזילות מים?

הדבר החשוב ביותר לבדוק הוא, האם בנכס שלכם יש נזילות מים גלויות או לא. מלבד זאת, כדאי לחפש גם סימני רטיבות או עובש בקיר ובתקרה. דבר נוסף שחשוב לעשות הוא, לבדוק אם יש צינורות שעלולים לנזול בתוך הבית או מחוץ לבית. אם אתם מוצאים אחד מהסימנים הללו, אז זה הזמן לקרוא למומחה מקצועי עבור איתור נזילות במצלמה תרמית בנכס. 

בנוסף, יהיה חשוב לסגור את ברז המים הראשי של הנכס. לאחר שתסגרו אותו, זרימת המים לנכס אמורה להיפסק. אם הנזילה עדיין ממשיכה, ייתכן שהיא בכלל לא נזילה מהנכס שלכם. ייתכן שמדובר בנזילה מצינורות השכנים שהתפוצצו, ככה שחשוב ליידע גם את השכנים במקרה הצורך. 

מה שצריך לדעת על איתור נזילות במצלמה תרמית

מצלמה תרמית היא מכשיר הלוכד קרינת חום אינפרה אדום, הנפלטת מעצמים, משטחים ואזורים שונים. ניתן להשתמש בה למטרות רבות כמו איתור נזילות בצנרת, זיהוי נזילות סמויות בתוך קירות או מתחת לאדמה, אפילו מציאת המקומות הטובים ביותר לשתול עצים ועוד.

איתור נזילות במצלמה תרמית מאפשרת זיהוי נזילה בכל חלק של הבניין או הבית, שיש בו הפרש טמפרטורות מהסביבה. מצלמות תרמיות גם משמשות למטרות תעשייתיות כמו איתור דליפות גז ושפך של נפט. מצלמות תרמיות משמשות בדרך כלל במסגרות תעשייתיות כגון מפעלים, תחנות כוח ובניינים גדולים אחרים שבהם יש מספר מקורות חום או בעירה, אבל גם שרברבים עצמאיים משתמשים במצלמות האלו עבור איתור נזילות מים. 

מה גורם לנזילות מים?

לאחר שהבנו מה הוא איתור נזילות במצלמה תרמית, חשוב לציין כי נזילות מים יכולות להיות בעיה יקרה במיוחד אם אינכם יודעים כיצד למנוע אותן. כמה מהגורמים הנפוצים ביותר לדליפות מים יכולים לכלול, בין היתר, התקנה לקויה של אביזרים סניטריים או התקנת צינורות או אביזרים לא מתאימים. 

כמו כן, גם חוסר בידוד ופערי אוויר במערכות אינסטלציה עשויים להוביל למצב של נזילות מים בבית או בעסק. בסופו של דבר, קשה לזהות נזילות מים, במיוחד אם הן קטנות. אבל יש דרכים למצוא אותם ולתקן אותם.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך