ביתבלוגמחפשים הכשרת המשך לאינסטלטורים? הכירו את קורס איתור נזילות

מחפשים הכשרת המשך לאינסטלטורים? הכירו את קורס איתור נזילות

אינסטלטורים מיומנים ומקצועיים נהנים מביקוש גבוה בשוק העבודה, ובאפשרותם להשתלב בחברות המספקות שירותים ברחבי הארץ, כמו גם לצאת לדרך עצמאית ולהעניק את שירותיהם לקהל הרחב. 

אינסטלטור המרגיש בטוח ביכולותיו ובמיומנויות הרבות שצבר לאורך השנים, יכול להמשיך למגוון קורסי המשך שונים אשר ירחיבו לו את סל הכלים המקצועיים, ויסללו את דרכו אל עבר מתן שירותים נוספים. הגדלת סל הכלים המקצועי משמעו הרחבת אפיקי ההשתכרות.

תחום איתור נזילות המים

אחד מן הענפים הבולטים ואשר נקשרים בקשר הדוק ואף טבעי עם עולם האינסטלציה, הוא איתור נזילות מים ותיקונן בשיטת 'אל הרס'. כאשר הצנרת הביתית ניזוקה ודולפת, הרי שהדבר מצריך את הרמתן של מרצפות הבית, דבר המוביל להרס רב ושמצריך שיפוץ נקודתי בהמשך.

דרך טכנולוגיות מתקדמות, יכולים בעלי המקצוע לאתר את תוואי הצנרת וכן להצביע באופן מדויק על מיקומה של הצנרת התקולה. איתור נזילות מים מתבצע באמצעות אמצעים הכוללים מצלמות אינפרא אדומות המצביעות על הבדלי טמפרטורה, קרי אזורים בהם ישנו פיצוץ מים קרים או חמים, מכשור אקוסטי הממפה את הצנרת וכן חיישנים הרגישים לגז המוזרם אל עבר הצנרת ושמצביע על אזור הדליפה.

למי מסלול הלימודים יכול להתאים?

הקורס סולל את הדרך אל עבר פיתוח מקצועי מעמיק עבור אינסטלטורים, קבלני אינסטלציה וקבלני שיפוצים המבקשים להרחיב את אופקיהם. תנאי הקבלה עבור הקורס אינם נוקשים, ובמרבית מוסדות הלימוד הרישום מותנה במעבר ראיון קבלה אישי בלבד.

עם זאת, מומלץ להגיע אל הקורס עם ניסיון קודם או מטרה ברורה. איתור הנזילות לכשעצמן הוא מיומנות חשובה, אך מוטב שיהיה זה בעל מקצוע אשר גם יודע כיצד להרים את המרצפות הנדרשות, לחתוך את הצנרת ולחבר צנרת חדשה.

מהו משך תכנית הלימודים?

אורכה של תכנית הלימודים משתנה ממוסד למוסד, ונע בין 50 ל-70 שעות לימוד הנחלקות לכ-30 עד 40 שיעורים. חשוב לשים לב כי לצד התעודה היוקרתית המוענקת מטעם המכללה הטכנולוגית עצמה, הרי שיש לוודא כי מדובר בקורס המכין לבחינות הנדרשות למען קבלת תעודות מאיגוד איתור הנזילות בישראל.

תעודה שכזאת, לצד תעודות נוספות, יכולה לייצג את בעל המקצוע באופן מקצועי והולם באתרו הפרטי, וכן להוות נקודה נוספת בקורות חייו בעת שהוא מציג את עצמו בפורטלים המייצגים בעלי מקצוע וכן בפרסומים נוספים.

האם ישנם קורסים נוספים שנגזרים מתוך מסלול לימודי זה?

לאינסטלטורים המבקשים ללמוד לאתר נזילות מים, מומלץ גם לבחון את האפשרות להירשם לקורס ריתוך צנרות. בקורס זה, ניתן ללמוד כיצד לרתך ולחבר בין הצנרות הביתיות, ובכך לספק ללקוחות את התמונה המלאה עם איתור נזילת המים ועד להחלפתה המוחלטת של הצנרת. בכל שאלה והתייעצות מקצועית, הינכם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך