ביתבלוגכמה מרוויח אינסטלטור מקצועי?

כמה מרוויח אינסטלטור מקצועי?

כמה מרוויח אינסטלטור מקצועי? האם כדאי להיות אינסטלטור? האם עדיף להיות עצמאי או שכיר בתחום של עבודות אינסטלציה, או שאולי בכלל עדיף ללמוד קורסים מקצועיים אחרים? – בואו נדבר על זה. 

עד כמה רווחי האינסטלטור המוסמך?

אם אתם מתכננים לעבוד בתור שכירים בתחום עבודות האינסטלציה, השכר הממוצע של אינסטלטור מקצועי בישראל הוא כ10,000 – 14,000 ש"ח ברוטו לחודש. עם זאת, אינסטלטורים מנוסים יותר עם וותק של מספר שנים יכולים להרוויח גם 20,000 ש"ח ברוטו לחודש או יותר. מנגד, אינסטלטורים עצמאיים יכולים להרוויח הרבה יותר, אך הם גם נדרשים להשקיע יותר עבודה וזמן. 

מעבר לכך, חשוב לזכור שבמידה ואתם מעוניינים להיות עצמאים בתחום, עלויות החומרים והחלקים תמיד יהיו עליכם. לכן, יש לקזז את עלויות הפרויקטים מהשכר החודשי של שרברב עצמאי בתחום. 

האם בכלל כדאי להיות אינסטלטור?

אם אתם שואלים את עצמכם האם כדאי להיות אינסטלטור, האמת שזה תלוי בהעדפות האישיות שלכם ובציפיות שלכם מהתחום. מבחינת אופק-קידומי, כמובן שאין לאן להתקדם יותר מדי, אלא אם אתם מתכננים לפתוח חברת אינסטלציה גדולה. 

בגדול, אם אתם אוהבים עבודה פיזית, אתגרים טכניים ועבודה עם אנשים, אז אינסטלטור יכול להיות מקצוע שיתאים לכם. באופן כללי, אינסטלטורים עובדים בדרך כלל שעות גמישות, והם יכולים לעבוד במגזר הפרטי או הציבורי, ככה שיש גיוון בקהלי היעד שמספקים להם שירותים שונים – זה גם יתרון נחמד שכדאי לחשוב עליו. 

כמה אינסטלטור מרוויח

עדיף להיות עצמאי או שכיר באינסטלציה?

אם אתם מתלבטים בין להיות עצמאים או שכירים, התשובה לשאלה הזו תלויה במספר גורמים, כולל האישיות שלכם, היכולות וההעדפות שלכם. אינסטלטורים עצמאיים יכולים להרוויח יותר כסף, אך הם גם אחראים יותר על העסק שלהם. מצד שני, אינסטלטורים שכירים נהנים מביטחון תעסוקתי, אך הם מרוויחים בדרך כלל פחות מאשר אינסטלטורים עצמאיים. 

אם אתם מעוניינים להתפתח בתחום ולהרוויח סכומי כסף משמעותיים יותר מאשר טווחי השכר הממוצעים והמוצעים בשוק לשכירים, אז התשובה היא אחת – להיות שרברבים עצמאים. מעדיפים תנאים סוציאליים וביטחון תעסוקתי תמידי? שכירים זו התשובה עבורכם. 

לסיכום, כדאי לשקול קורסים מקצועיים אחרים?

אם אתם שוקלים ללמוד מקצוע, חשוב לעשות את הבדיקות הרלוונטיות לכם ולבחור מקצוע שמתאים לא רק היום, אלא בראייה קדימה. מלבד אינסטלציה, ישנם קורסים מקצועיים אחרים שיכולים להיות רווחיים ואפילו מספקים אישית ומקצועית. חלק מהמקצועות הפופולריים כוללים חשמלאי או חשמלאי רכב, טכנאי מחשבים העוסקים בעיקר בחומרה, קורסי נגרות ועוד. בסופו של דבר, ההחלטה אם להיות אינסטלטור או ללמוד מקצוע אחר היא החלטה לא בהכרח מקצועית, אלא אישית יותר. 

לכן, חשוב לשקול את ההעדפות האישיות, את היכולות וההזדמנויות הקיימות בשוק העבודה. אם אתם מוצאים את עצמכם אובדי עצות, ההמלצה הכי חמה עבורכם היא לקבל ייעוץ לימודים ללא התחייבות. בהצלחה! 

רוצים לדעת עוד על סוגי העבודות המתבצעות על ידי אינסטלטורים? היכנסו כעת לאתר פייפר אינסטלציה בכתובת piper.co.il

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך