ביתבלוגמחשוב וטכנאות לעסקים

מחשוב וטכנאות לעסקים

כל עסק כמעט משתמש היום בשירותי מחשוב לעסק. אולם בעלי עסקים רבים תוהים מהי הפלטפורמה המתאימה ביותר לעסק שלהם? מה תתן להם את התמיכה המקצועית שתאפשר להם להעניק שירות ללקוח שלהם? במאמר הנוכחי נעשה לכם סדר וננסה לענות לכם על כל השאלות בנושא.

שירותי מחשוב לעסקים

אז קודם כל מה זה בכלל שירותי מחשוב לעסקים? תארו לכם את העסק שלכם לפני עידן המחשבים, בפתח העסק הייתם תולים לוח מודעות ועל כל שינוי במחיר או בכלל במאגר הנתונים של העסק הייתם צריכים לתלות מודעה בלוח המודעות ולוודא שכל העובדים ראו והפנימו את המידע. כיום המחשב החליף את הצורך של לוח המודעות.

באופן אוטומטי כמעט, אתם מכניסים את המידע לקובץ וורד או אקסל שבו מופיע כל המידע העסקי שלכם. אלא שזה עדיין לא מספיק, המידע של העסק שלכם בצורה הזאת הוא מאוד מסורבל ולא מסודר וגרוע מכך, הוא סובל מבעיות אבטחה קריטיות. המידע עלול לזלוג בקלות למתחרים, הוא עלול להימחק בטעות ועוד ועוד. זה בדיוק התפקיד של שירותי מחשוב לעסקים. באמצעות שירותי מחשוב לעסקים, המידע שלכם עובר בו זמנית לכל גורמי הפנים של החברה, או אף לגלוי לציבור – אם אתם רוצים להעניק שירות דרך אתר אינטרנט.

שירותי מחשוב ענן לעסקים

שירותי מחשוב ענן לעסקים משדרגים עוד יותר את מערכת המחשוב של העסק, אם עד כה דיברנו על מערכת מקומית, שהשרתים וכל המערכת יושבים בבית העסק, הרי שבטכנולוגיה של שירותי מחשוב ענן, כל המידע מאוחסן בתוך 'ענן' באתר של ספק השירות, ובעסק יש רק את ציוד הקצה שמתרגם את המידע לשפה מעשית.

שירותי מחשוב ענן לעסקים הם בעצם שירות של אחסון, הספק של שירותי המחשוב משכיר לכם 'מחסן' שבו כאמור אתם מאחסנים את המידע שלכם, והגישה אל המידע היא שלכם בלבד. ספק של שירותי מחשוב ענן לעסקים מספק לעסק שרתים וירטואליים וכן תוכנות הנדרשות לעסק דרך רשת האינטרנט, כך שכל כובד המשקל של התוכנות, כבדות ככל שתהיינה שוכנות בעצם ב'ענן' של הספק. כתוצאה מכך כל המידע העסקי שלכם הוא הרבה יותר מאובטח. ספק האחסון מספק גם הגנה מהתקפות סייבר וכן גיבוי ואפשרויות נוספות של התאוששות מאסון כחלק משירותי הענן.

שירותי ענן לעסק

מבין שירותי המחשוב לעסקים, שירותי ענן לעסק הם הטובים והמתאימים ביותר לרוב סוגי העסקים. הן בשל כך ששירותי הענן הם המתקדמים והטכנולוגיים ביותר, והן בשל מגוון השירותים והיישומים שהם יכולים להציע לעסק.

כמו כן בשירותי ענן לעסק ניתן לצמצם ולהרחיב את הפעילות ובכך לחסוך מדמי האחסון בעונות שפל של העסק. ומעבר לשירותי המחשוב, בחבילה של שירותי ענן לעסק אפשר גם לקשר את המרכזייה של העסק, את מצלמות האבטחה של העסק וכמובן גם כל מה שקשור לגיבוי ואבטחת מאגר הנתונים של העסק. ומה שהכי חשוב זה הגיבוי והאבטחה שמאפשרים לעסק: 

  • ליהנות מצוות תמיכה ותחזוקה שזמינים עבורכם 24 שעות.
  • מערכת מחשוב יציבה במינימום תקלות.
  • זמינות מלאה ללקוחות העסק.
  • מעבר מהיר לענן מכל מקום בעולם.
  • התאוששות מהירה מאסון.

עם זאת, חשוב לדעת שאין 100%. גם בשירותי ענן לעסק עלולים להתרחש בעיות ופריצות לא צפויות, אך הסיכויים לכך נמוכים משמעותית.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך