קורס טכנאי רשתות תקשורת

היום כמעט ואין בית או עסק שאין בו מחשב אחד לפחות. מחשבים הפכו למוצרי יסוד בסיסיים עבור כלל האוכלוסייה, בין אם זה לצרכי עבודה או פנאי הפכנו כולנו להיות תלויים לחלוטין במחשב. בכל עסק טכנאי הרשתות הוא האיש החשוב ביותר – הוא מוצא את תקלות החומרה והתוכנה במחשבים, הוא משפר,מתקן ומתקין מחדש. בקיצור הוא זה שגורם לעסק להמשיך לעבוד כראוי. 

קורס טכנאי תשתית רשתות תקשורת מכשיר את תלמידיו לעבודה בסביבה טכנולוגית בתחום התקשורת ולהתמודדות מקצועית עם תקלות רשת, שיתוף וגישה למשאבים, היכרות מקצועית עם עולמות החומרה, מערכות הפעלה ורשתות תקשורת על מנת לאפשר את שילובם של הבוגרים בארגונים גדולים בתפקידי תמיכה טכנית בתחום הרשתות. במהלך הקורס הסטודנטים ירכשו את כל הכלים הדרושים להם לצורך הקמת רשתות תקשורת מרמת התכנון, ועד למתן שירות.

  לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מדוע ללמוד בקורס טכנאי רשתות תקשורת?

  הטכנולוגיה והמחשבים בפרט משמשים היום כל תעשייה במשק, בין אם מדובר במכון מחקר מתקדם, חברות הייטק, מפעלי ענק או אפילו עסקים מקומיים קטנים כולם נעזרים במחשבים לניהול העסק. זאת הסיבה לביקוש הענק למקצוע טכנאי תשתית רשתות תקשורת. אין היום עסק שאינו נעזר בשירותיו של טכנאי, בין אם זה גופים גדולים המעסיקים את טכנאי התקשורת לצורך תחזוקה שוטפת של רשתות התקשורת או בין אם אלו טכנאים עצמאיים המוזעקים לפתרון תקלות. 

  המקצוע נחשב למקצוע מאתגר ומתגמל במיוחד, אנשים בעלי זיקה לתחום המחשבים יכולים להתברג לחברות הייטק ולחברות תקשורת יוקרתיות ללא הצורך בלימודים ארוכים עם תנאי קבלה נוקשים.

  כמה זמן לומדים בקורס טכנאי רשתות תקשורת?

  משך קורס טכנאי רשתות תקשורת נמשך בממוצע בין 5 חודשים ל- 14 חודשים. משך הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים ובהתאם לתוכנית הלימודית ולמידת ההכשרה. מוסדות לימוד המציעים הכשרה נוספת לרוב יציעו קורס ארוך יותר. 

  בקורסים בהם הלימודים מתקיימים כ- 4 פעמים בשבוע במתכונת יום לימודים מלא הלימודים יתקצרו אף לתקופה של כ- 6 שבועות.

  כמה עולה קורס טכנאי רשתות תקשורת?

  עלות קורס טכנאי רשתות תקשורת נעה בממוצע בין 5,000₪ – 15,000₪. העלות משתנה בין מוסדות הלימוד ובין מידת ההכשרה של התכנית הלימודית. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן לשלם על הקורס דרך המענק לחיילים משוחררים.

  לעיתים אף ניתן למצוא את הקורס במחירים מוזלים ומסובסדים דרך משרד העבודה, אך היקף הקורס ומידת ההכשרה לרוב תהיה בסיסית ומצומצמת.

   לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   כמה מרוויח טכנאי רשתות תקשורת?

   משכורת ממוצעת של טכנאי רשתות תקשורת מתחיל נעה בין 9,000₪ – 12,000₪ המשכורת משתנה בהתאם לוותק ולמידת ההכשרה של הטכנאי. טכנאים מקצועיים בעלי ותק וניסיון רב בתחום יכולים להגיע למשכורות של 20,000₪ ומעלה.

   YouTube video

   איפה טכנאי רשתות תקשורת עובדים?

   הבוגרים של לימודי טכנאי רשתות תקשורת הם עובדים חיוניים לכל ארגון, התפקיד הוא דינמי ומאפשר מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בחברות הייטק, חברות תקשורת, מפעלים, מכוני מחקר ובכל ארגון פרטי או ציבורי בו יש שימוש במחשבים וברשתות תקשורת.

   טכנאי רשתות תקשורת רבים מתחילים בתפקידי תמיכה טכנית ועם הוותק והניסיון הנצבר ממשיכים לתפקידים ניהוליים בכירים. כמו כן טכנאי רשתות תקשורת יכולים לעבוד כעצמאיים הנותנים שירותים ללקוחות פרטיים ולעסקים קטנים ובינוניים.

   מה לומדים בקורס טכנאי רשתות תקשורת?

   • חומרת המחשב – רכיבי לוח האם, מעבדים, זיכרונות, דיסקים קשיחים, ספקי כוח, פירוק, הרכבה של כלל הרכיבים.
   • רשת – סוגי רשתות, LAN-WAN, פרוטוקול Tcp/Ip.
   • מדפסות – מדפסת רשת/ מקומית/ אלחוטית, חומת אש, הגדרות חוקי כניסה ויציאה.
   • התקנת שרת – הגדרת תפקידים, בקרת שרת, הגדרות משתמשים, מחשבים, קבוצות, OU.
   • מדיניות קבוצתית – יצירת וניהול של מדיניות.
   • תוכנה – מערכת ההפעלה הבסיסית B.I.O.S , הגדרות ראשוניות, מערכות ההפעלה Windows, התקנה, הגדרת מחיצות, מנהלי התקנים, ניהול מחשב, שיפור ביצועים.
   • טיפול בתקלות – טיפול בתקלות אתחול, אפשרויות אתחול מתקדמות, טיפול בוירוסים, שימוש בתוכנות שונות והסרת וירוסים.
   • גיבויים ושחזורים – שימוש בתוכנות גיבוי שונות, הגדרות משתמשים, יצירת משתמשים ניהול הרשאות וסיסמאות
   • דברים נוספים – דוא"ל, הגדרות חשבון ב Outlook, ייבוא וייצוא חשבון, גיבוי תיבת דואר, כללים.

   מה ההבדל בין קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת?

   ההבדל העיקרי בין קורס טכנאי רשתות תקשורת לבין קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת היא רמת הידע הטכני בטיפול בתקלות חומרה במחשבים.

   בלימודי טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת התלמידים לומדים לטפל בתקלות רשת, תוכנה וחומרה. להבדיל מקורס מנהל רשתות תקשורת נתונים אשר מכשיר את בוגריו לטיפול, התקנה ואחזקה של מערכות התקשורת ותקלות תוכנה, הקורס המשולב מאפשר לטפל גם בחומרת המחשב הכוללת החלפה ותיקון רכיבים. אנשים שאינם מעוניינים בתיקון פיזי של המחשבים יוכלו ללמוד ולהתמקצע בתחום רשתות התקשורת בלבד.

   חשוב לבדוק לפני שנרשמים

   בתחום בעל ביקוש רב, בו לרמת הידע והמקצועיות יש יתרון גדול בשוק מומלץ מאוד לבדוק מהי תעודת ההסמכה אותה מקבלים בסיום הקורס. חלק ממוסדות הלימוד מעניקות תעודות הסמכה בינלאומיות יוקרתיות המוערכות מאוד בשוק העבודה ומאפשרות עבודה בתחום בארץ ובעולם. 

   תנאי קבלה לקורס טכנאי רשתות תקשורת

   ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה לקורס טכנאי רשתות תקשורת הינם בסיסיים ומוצעים לכל מי שיש לו זיקה לתחום הטכנולוגיה והמחשבים, על המועמדים להיות בעלי רמת קריאה בסיסית באנגלית ובעלי יכולת שליטה בסיסית במחשבים ובאינטרנט. חלק ממוסדות הלימוד ידרשו מהמועמדים 12 שנות לימוד וראיון אישי על מנת לבדוק את מידת התאמתם למסלול. 

   YouTube video

   תעודת הסמכה

   תעודת ההסמכה הניתנת לבוגרי קורס טכנאי רשתות תקשורת נינה תעודה מקצועית מטעם המוסד הלימודי. בנוסף לכך מוסדות רבים מכשירים את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה היוקרתיים של חברות מיקרוסופט או סיסקו.

   בקורסים בהם התלמידים ייגשו לבחינות הסמכה העולמית של Microsoft, תוענק תעודת הסמכה מטעם מיקרוסופט העולמית. בקורסים בהם התלמידים ייגשו לבחינות הסמכה מטעם CISCO יקבלו תעודת CCENT. במוסדות לימוד המוכרים ומפוקחים על ידי משרד העבודה הבוגרים מקבלים תעודה מקצועית מטעם משרד העבודה. 

    לקבלת מידע והכוונה על הקורס השאירו פרטים:


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    למי מתאים קורס טכנאי רשתות תקשורת?

    קורס טכנאי רשתות תקשורת מיועד לכל  מי שמעוניין לרכוש ידע מקצועי בתחום המחשבים והטכנולוגיה ורוצה להשתלב במקצועות ההייטק. הלימודים יחסית קצרים בהשוואה למקצועות אחרים מעולם המחשוב והם אינם מצריכים ידע קודם בתכנות או בתחומים אחרים בתחום.

    הקורס מתאים לכל מי שיש לו זיקה למחשבים והוא אוהב להתעסק בפתרון תקלות, התקנות ותפעול של תוכנות מחשוב שונות. הקורס מאפשר לבוגריו לעבוד בעבודה רווחית עם ביקוש רב ואפשרויות תעסוקה רבות.

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך