ביתמאמרי אורחהאם קורס טכנאי סלולר מכשיר גם לתקן מכשירי קשר?

האם קורס טכנאי סלולר מכשיר גם לתקן מכשירי קשר?

המסלול ללימודי טכנאי סלולר מכשירים את בוגריהם לתקן ולתחזק טלפונים סלולריים החל ממכשירים פשוטים ועד למכשירי סטארפטון הנחשבים לנפוצים ביותר. הקורס מקיף מגוון רחב של נושאים הן בהיבטי החומרה והן בהיבטי התוכנה, ומעניקים ידע נרחב לצורך מענה בכל סוגי התקלות.

הכשרתם של טכנאי סלולר פותחת בפני הבוגרים את הדרך אל עבר מסלולים מקצועיים כעצמאיים בעלי מעבדת סלולר פרטית, או כשכירים העובדים במעבדות הרבות הפזורות ברחבי הארץ.

בין הנושאים הנלמדים במסגרתה של תוכנית הלימודים ניתן למנות מבוא ללימודי אלקטרוניקה, יסודות החשמל, טיפול ותחזוקה בסיסיים, בשידור וקליטה, מעברי גל, הלחמות ועבודה עם אלקטרוניקה זעירה, תקלות מכשירים נפוצות, רשתות סלולר, מערכות ההפעלה הנפוצות במכשירים לרבות iOS ואנדרואיד ועוד.

האם ישנו הבדל בין קורס סלולר לבין מכשירי קשר?

טיפול במכשירי קשר איננו נכלל בסילבוס תוכנית הלימודים. 

על אף שהנושאים מבוססים במידת מה על מפרט טכני דומה לזה הקיים במכשירי הסלולר, הרי שבטיפול ותחזוקה של ציוד קשר הרי שמדובר בתקשורת דו-כיוונית שאיננה דומה לזו הנהוגה בטלפונים סלולריים פשוטים או חכמים.

מכשירי רדיו דו-כיווניים (או במילים אחרות
מכשירי קשר) נסמכים על גלי רדיו ומתקשרים באופן אלחוטי על-ידי פס תדרים בודד. כל מכשיר קשר מכיל משדר המשמש גם כמקלט, אנטנה לשליטה וקבלה של גלי רדיו, רמקול שלרוב מתפקד גם כמיקרופון ולחצן הפעלה המאפשר לדבר באופן יזום ולא להישמע בכל עת וללא כל צורך.

ניתן בהחלט לומר כי המכשיר מזכיר יותר בפעילות כמעין מערכת אינטרקום, מאשר מכשיר טלפון סלולרי, ורכיביו הם פשוטים יותר מאשר אלו הנמצאים בטלפונים הסלולריים.

האם ניתן ללמוד זאת כהרחבה?

בהחלט ניתן ללמוד זאת, אך אל לכם לראות בכך כהרחבה המוסיפה על הידע שתצברו ותרכשו במסגרתו של קורס טכנאי סלולר.

הדבר הנכון שעליכם לחפש על מנת שתוכלו לקבל גם הכשרה בנושא של תיקון מכשירי קשר הוא טכנאי RF, ראשי תיבות של Radio Frequency – תדר רדיו, שמטרות להכשיר את בוגריו בהקניית ידע בסיסי רחב וענף, בתחום התקשורת והעברת האותות החשמליים.

תוכנית לימודים זו, בשונה מקורס טכנאי סלולר, מכשירה את תלמידיה להכיר, לתכנן, לתחזק ולהפעיל מערכות מבוססות תדרי רדיו לרבות אלו הקיימות בתוך מכשירי הקשר הפשוטים והמתקדמים כאחד.

האם תנאי הקבלה דומים לקורס טכנאי סלולר?

אכן, בהתאם לכך שישנם קווי דמיון בין התחומים, כך גם תנאי הקבלה מזכירים במידת מה את אלו הנהוגים בקורס טכנאי סלולר.

על תלמידים המבקשים להתקבל למסלול לימודים זה, להציג תעודת 12 שנות לימוד, ולעבור ראיון קבלה אישי אל מול נציגי סגל תוכנית הלימודים.

חשוב לציין כי ישנם קורסים מתקדמים בנושא המיועדים למערכות נוספות הנהוגות בתחומי הרפואה ומערכות תקשורת מתקדמות, וישנם קורסים הפונים לקהל הרחב.

ובחיפושכם אחר קורס טכנאי סלולר, נשמח לעמוד לשירותכם ולהוות כמקפצה הראשונה שלכם בתחום. בכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך