ביתבלוגקורס בניה ועיצוב בגבס: מה דרישות הקבלה?

קורס בניה ועיצוב בגבס: מה דרישות הקבלה?

תחת הענף של בנייה ומקרקעין יש נושאים נוספים המסתעפים ממנו. אחד מהם זהו הנושא של עיצוב בגבס. בנייה ועיצוב בגבס זהו נושא מאוד מעניין ורבים מבקשים לרכוש את הידע המקצועי במסגרת לימודי תעודה. 

כך הם מוסיפים לארגז הכלים שלהם עוד תחום מאוד שימושי ומאוד מבוקש כיום בישראל. המטרה בלימודים מהסוג הזה היא בעצם להכשיר את התלמידים שיוכלו לעבוד כאנשי גבס שזה כולל עיצוב ובנייה בגבס.

הגבס שהשתלט על החיים שלנו…

תחום הגבס בבנייה הוא כיום כמעט אינסופי מבחינת היצירות ואפשרויות העיצוב. הגבס הוא למעשה כיום הכוכב הראשי בכל מה שקשור לנושא של בנייה מהירה בעיצובים מיוחדים.

כך גם נעשה שימוש רב בגבס למטרו חיפוי. אם זה כאשר מתקינים מזגנים ויש צורך לחפות על הצנרת ואם זה בשל אילוצים מסוימים בהם עולה צורך בחיפוי קירות או תקרות במבנה. כמו למשל התקנה של וונטה, התקנה של קמין וכן הלאה.

כך למעשה יוצרים עיצובים מיוחדים לבית כאשר הגבס נבנה בצורה מתוכננת ומחושבת היטב כדי ליצור את העיצוב הרצוי בבית. אם זה הנמכת תקרות ואם זה יצירת פתרונות תאורה שתהיה שקועה או בתקרה צפה. האפשרויות הן באמת אינסופיות והתוצאות עשויות להיות מפתיעות בכל עיצוב מחדש.

מה לומדים במסגרת הקורס לבניה ועיצוב בגבס?

מקצועני הגבס מתחילים את דרכם למעשה בקורס אשר בו הם מקבלים בראש ובראשונה ידע תיאורטי מקיף בכל מה שקשור לחורי הגלם המרכיבים את הגבס ואת שאר האלמנטים בעבודה הזו.

בקורס מקבלים התלמידים כלים מעשיים ומיומנויות שונות שיכשירו אותם לקראת העיסוק והעבודה בגבס. כך הם רוכשים העשרה אישית לצד יצירתיות לעבודה עם הגבס. הם כמובן מקבלים את כל ההכשרה המקצועית הנדרשת כדי לבצע בסופו של דבר את עבודות הבנייה תוך שילוב שלהם בפרויקטים שונים בענף הבנייה או השיפוצים.

כי כפי שכבר ציינו, לגבס יש כבר מזמן מקום של כבוד כמעט בכל בית או משרד וכאשר לקבלן או לאיש המקצוע ישגם את ההתמחות הזו בעבודה עם גבס, הרי שיש לו בהחלט ערך מוסף.

קצת על הגבס

אז מה זה בעצם הגבס הזה? הגבס הוא מינרל שמורכב בעיקר מסידן וגופרית. את הגבס אנחנו מקבלים מסלעים טבעיים בעזרת חציבה. הגבס מסיס במים, הוא נוח לשימוש, הוא יציב מאוד, הוא מבודד רעש וגם טמפרטורה, הוא קל משקל והעבודה אתו היא יחסית קלה מאוד. 

מעבר לכל זה, המחיר של הגבס גם כן נחשב כנמוך במיוחד ביחס לכל חומר בעולם הבנייה- לצפייה במחירון גבס. המחיר הנמוך הוא זה שהופך את הגבס למשהו נחשק ופופולארי במיוחד.

תנאי הקבלה לקורס

בדרך כלל מיעוד הקורס לבני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד וכמובן ראיון קבלה ובדיקת התאמה לעבודה.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר טכנולייב נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקורסים המקצועיים. המטרה שלנו היא להביא לכם מידע מדויק ועדכני ככל הניתן, כדי לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

קורסי מקצועיים שיכולים לעניין אותך